Згідно з даними CoinDesk, актуальна вартість біткойна коливається на рівні трохи вищому за 42 тисячі доларів за монету. Ринкова капіталізація найпопулярнішої криптовалюти світу становить 796,2 мільярда доларів.

Варте уваги Мислити на перспективу: як захистити особисті фінанси від потенційних загроз

Гендиректор JPMorgan прогнозує подорожчання біткойна

Американський підприємець Джеймі Дімон, капітал якого Forbes оцінює у 2 мільярди доларів, заявив, що вартість біткойна протягом наступних 5 років може зрости у 10 разів. Проте очільник JPMorgan попередив, що було б безглуздо позичати гроші задля придбання цифрової монети. Бізнесмен також порівняв біткойн з шаленством навколо іграшок Beanie Babies та тюльпаноманією, яку часто називають першою спекулятивною бульбашкою в історії.

Я не знаю, чи це актив. Я не знаю, чи це валюта. Особисто мені байдуже. Я не купую біткойн. Я давно зрозумів – з'ясуй, чого ти хочеш, роби, що хочеш і досягай успіху,
– наголосив Джеймі Дімон.

Дімон є давнім критиком цифрової монети та все ще відмовляється інвестувати у біткойн. Його позиція щодо віртуальної валюти не змінилася навіть після того, як JPMorgan надав своїм клієнтам доступ до криптовалютних фондів. Це є ще одним підтвердженням того, що банківський сектор не ігнорує популярність криптовалют.

Тюльпаноманія

Це період в нідерландському Золотому столітті, коли ціни на цибулини тюльпану злетіли до пікових рівнів. У 1637 році контракти купівлі-продажу тюльпанів були більш ніж у 10 разів більшими за річний дохід кваліфікованого майстра. Зазвичай вважається першою зафіксованою спекулятивною бульбашкою чи економічною бульбашкою.