Національний банк України постійно контактує з іншими банками задля оцінки поточної ситуації у секторі, наявних та потенційних ризиків. Це необхідно для того, аби вчасно й ефективно реагувати.

Варте уваги Ціни на нафту падають 3 тижні поспіль: чого чекати далі

Нацбанк готується до тривалих відключень електроенергії

У сучасних умовах українські банки використовують плани для безперервної діяльності, які були створені заздалегідь. Водночас ці протоколи регулярно оновлюють, враховуючи результати моделювання різних сценаріїв реалізації операційного ризику відповідно до низки вимог.

В останні тижні через масові ракетні атаки росіян та масштабні руйнування українських об'єктів критичної інфраструктури серйозно зросли відразу кілька ризиків. Серед них:

  • Тимчасові перебої в обслуговуванні клієнтів у банківських відділеннях через планові та аварійні відключення електроенергії;
  • Можливість повного зупинення роботи банківського сектору через тривалу відсутність електропостачання.

Задля мінімізації шансів реалізації цих сценаріїв Нацбанк спільно з банками, які мають системно важливе значення, запроваджують план дій для гарантування безперервної роботи сектору на випадок тривалого відключення електроенергії в Україні. Додамо, що проблеми з електропостачанням призводять не лише до незручностей для суспільства, але є потужним викликом для економічної системи та бізнесу.

Максимальна готовність банківської системи до безперебійної роботи у випадку блекауту та чітка комунікація цієї готовності громадянам необхідна передумова збереження фінансової стабільності,
– наголосили у Нацбанку.

Важливі деталі плану від НБУ

Станом на сьогодні створили перелік з 760 чергових відділень у Києві та у 275 населених пунктах у 22 регіонах країни. Вони будуть надавати послуги навіть за умови тривалої відсутності електроенергії. Ці відділення мають необхідне обладнання для забезпечення роботи в умовах блекауту, як і відповідні канали зв'язку.

У Нацбанку додали, що наразі проводять роботу з реалізації планів щодо логістичного забезпечення чергових банківських відділень додатковими працівниками, технікою, банкоматами та готівкою.

Крім того, контактні центри НБУ та системно важливих банків також підготували до розвитку сценарію з тривалою відсутністю електроенергії. Тому вони безперебійно будуть надавати інформацію клієнтам щодо роботи критично важливих відділень банків у містах України.

Нацбанк України закликали банки автоматично продовжити строк дії платіжних карток та пізніше провести повторну ідентифікацію клієнтів. Головна ціль – зниження навантаження на банки.