Про нові виклики для провідної світової валюти повідомляє Bloomberg із покликанням на Goldman Sachs Group, один із найбільших інвестиційних банків світу.

Також цікаво: Індекс ділової активності: в ЄС бізнес поставив рекорд

Що відомо про основні ризики для долара США

Стратеги Goldman Sachs вважають, що сьогодні американський долар зіштовхнувся з низкою проблем, головними з-поміж яких є:

  • Рішення Федеральної резервної системи. Зокрема, політика американського фінансового регулятора все більше тяжіє в напрямі до інфляції.
  • Політична невизначеність. Побоювання на ринках щодо нового спалаху коронавірусу не вщухають. Відповідно влада США не має чіткого плану розвитку на майбутнє.
  • Нарощування заборгованості внаслідок пандемії може викликати ще більше страхів на ринку.

Золото дорожчає

За інформацією Bloomberg, зростання вартості золота є причиною для занепокоєння спільноти щодо стану світової економіки. У Goldman Sachs підвищили їхній річний прогноз ціни на золото з 2 тисяч доларів до 2,3 тисяч доларів за унцію.

До теми: Ціни золота та срібла б'ють рекорди: чому метали дорожчають і що прогнозують аналітики

Рівень інфляції зростає: що буде далі

Падіння курсу долара відбувається на тлі нових прогнозів щодо знецінення американської валюти після ухвалення угоди країн Європейського Союзу. Так, члени організації погодили пакет антикризових заходів для боротьби з наслідками пандемії коронавірусу для економіки. Після цієї новини курс євро різко зріс.

Аналітики Goldman Sachs стверджують, що в центральних банків та урядів держав загалом у майбутньому може з'явитися спокуса підвищити рівень інфляції після стабілізації економічної активності. Це може статися через роздуті баланси центральних фінансових регуляторів і занадто високу пропозицію грошей. Через підвищення інфляції центробанки зможуть полегшити накопичений борговий тягар.