Йдеться про те, що загроза застосування США санкцій проти фінансових компаній, які продовжують співпрацювати з Росією призвела до охолодження турецько-російської торгівлі. Зокрема, повідомляють про порушення або сповільнення низки платежів.

Зверніть увагу Мудрість від легенд: як обрати один із безпрограшних варіантів для інвестицій

Як санкції США вдарили по торгівлі між Туреччиною та Росією

Серед них турецькі платежі за російську нафту та аналогічні операції зі сторони Росії за турецький експорт. До того ж саме Росія є основним постачальником нафти до бідної на енергоресурси Туреччини.

Варто зауважити, що санкції США націлені на зменшення доходів Кремля та зрив повномасштабної війни Росії проти України. Проте у Вашингтоні не хочуть, щоб ці обмеження зупинили потоки російської нафти на світові ринки, аби уникнути стрибка цін на сировину, який призведе до низки наслідків.

Анонімні джерела повідомляють, що проблеми із платежами виникають, оскільки банки у Туреччині почали ретельніше перевіряти клієнтів з Росії. Водночас додають, що це не зупинило процес постачання нафти до Туреччини, затримавши лише невелику кількість вантажів.

Представники турецького нафтового сектору заявляють, що проблеми почалися після грудня. Тоді як російська сторона повідомляє, що не отримувала платежів з Туреччини протягом останніх двох – трьох тижнів.

Важливі деталі про санкції США та Туреччину:

  • Нагадаємо, що офіційна Анкара не підтримує санкційну політику проти Росії, але заявляла, що обмеження буде неможливо обходить у юрисдикції Туреччини.
  • Натомість США торік посилити санкційний тиск, аби зупинити експорт товарів подвійного призначення, які можуть використовувати на війні проти України.
  • Зокрема, Вашингтон попередив, що турецькі банки та компанії можуть потрапити під вторинні санкції.