У США вирішили запровадити нові санкційні обмеження, аби ще більше обмежити доступ Росії до міжнародної фінансової системи. Через це у поле зору американців потрапив один з угорських банків.

Зверніть увагу Прогнози на мільйон: які реальні перспективи біткойна на ринку

Нові санкції США

Йдеться про Міжнародний інвестиційний банк Угорщини, який також називають "клубом шпигунів". Головний офіс цієї фінансової установи розташований у Будапешті. Контрольний пакет цього банку належить Росії.

У Мінфіні США заявили, що завдяки Міжнародному інвестиційному банку Росія має можливість для збільшення розвідувальної діяльності на території Європи. Ба більше, це ще додатковий інструмент, які використовує офіційна Москва у своїй злочинній діяльності.

Також банк в Угорщині може бути частиною корупційних та інших незаконних схем, які пов'язані із фінансами. Зокрема, йдеться про обхід санкцій проти Росії.

Нові санкції прокоментував заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон. Він виділив такі моменти:

  • Кремль намагається знайти способи для обходу багатосторонніх санкцій та експортного контролю;
  • У США та партнери продовжують руйнувати схеми, які допомагають російському диктатору Володимиру Путіну на полі бою.

Згідно з виданням Politico, офіційний Вашингтон неодноразово повідомляв колегам у Будапешті, що Росія може використовувати цей банк з метою посилення свого впливу. Про це розповів журналістам посол США в Угорщині Девід Прессман. За словами дипломата, все це було безрезультатно. Відтак можна говорити про нове загострення відносин між США та Угорщиною.

Далі – більше! Західні чиновники були незадоволені присутністю банку в Угорщині. Головна причина – вони остерігалися, що фінансову установу можуть використовувати для російської розвідки у Європі.