Динаміка курсу рубля стала головним розчаруванням року для економіки Росії, пише РБК із покликанням на слова аналітиків банку Credit Suisse. Експерти зазначили, що російська національна валюта виявилася найслабшою з-поміж валют-аналогів. Не врятували її ні стабільний профіцит по рахунках поточних операцій, ні валютні інтервенції центробанку Росії.

Цікаво: Сто тисяч за біткойн у 2021 році: що прогнозують для криптовалюти та чи реальна така ціна

Чому рубль ослаб: головні причини

Відтік капіталу

У РФ посилилося виведення коштів через повторний перегляд угоди про уникнення подвійного оподаткування з популярними офшорними країнами, з-поміж яких є і Кіпр. У результаті збільшиться ефективна ставка податку на операції з дивідендами й кредитами в нацвалюті, які проходять через офшорні структури.

Зміна структури заощаджень у домогосподарствах

Банк Росії відмінив відтік коштів із банківських депозитів на брокерські рахунки. Згідно з даними Національної асоціації учасників фондового ринку, усе більше людей готові вкладати гроші саме в акції іноземних компаній та єврооблігації, ніж зберігати їх у рублях. Окрім того, у першому півріччі 2020 року зріс попит на іноземні валюти з боку російських домогосподарств – показник піднявся на 1,5-2 мільярда доларів.

Геополітичний фактор

Із середини серпня рубль торгується у несприятливих геополітичних умовах через низку подій:

  • вибори президента у Білорусі;
  • отруєння політика-опозиціонера Олексія Навального;
  • невизначеність результатів президентських виборів у США;
  • війна в Карабаху.

Корисно: Як зберегти та примножити гроші: 5 лайфхаків

Що буде з курсом рубля: прогнози

Аналітики банку, усе ж, вважають, що рубль недооцінений за фундаментальними показниками (економічне зростання, реальні відсоткові ставки тощо). Вони вважають, що у російської нацвалюти є потенціал для посилення власних позиції відносно іноземних валют до кінця 2020 року.

Як стверджують експерти, більшість факторів, через які курс рубля просів у цьому році, є тимчасовими. Тому, якщо у геополітичному напрямку не виникатимуть які-небудь "сюрпризи", варто чекати зростання ціни нацвалюти РФ в діапазоні 70-72 рублів за долар, прогнозують у Credit Suisse.