Скільки нафти постачає Росія

Близько двох тижнів тому Росія відвантажувала близько 2,7 мільйона барелів нафти на добу. Це на 580 тисяч барелів на добу менше, порівняно з останнім показником за період до 12 листопада. Виходить, що це найбільше тижневе падіння за останні 4 місяці.

Читайте також Ажіотаж не стихає: скільки можна заробити, якщо замість iPhone обрати акції Apple

А середній чотиритижневий потік впав до 3,23 мільйона барелів на день, що приблизно на 200 тисяч барелів на добу нижче за показник за період до 12 листопада.

На початку серпня Росія заявила про намір продовжити обмеження на експорт нафти на рівні 300 тисяч барелів щоденно нижче середнього рівня травня-червня до кінця поточного року. Ця стратегія була підтверджена на початку поточного місяця.

Ситуація з видобутком

Зустріч виробників нафти ОПЕК+, яку спільно очолюють Росія та Саудівська Аравія, відбудеться у Відні 26 листопада. Під час зустрічі буде обговорення реакції на погіршення ситуації на нафтовому ринку і встановлення цілей видобутку на першу половину 2024 року.

Крім того, тижневі доходи Кремля від експортного мита на нафту також впали — до найнижчого рівня за останні два місяці. Це при тому, що в листопаді була вища ставка мита, і це частково компенсувало падіння обсягів.

Вже в наступному році російські компанії сплачуватимуть більший податок на видобуток нафти.