Експорт нафти з Ірану досягнув максимуму з 2019 року попри санкції США, – Reuters
Джерело:
ReutersІран – країна, яка вже роками живе під санкціями США. Проте це не завадило державі досягти рекордних результатів на ринку нафти. Більше про це – читайте далі.
В останні два місяці 2022 року експорт іранської нафти досягнув нових максимумів. Ба більше, Іран почав 2023 рік з досить сильними позиціями у цьому секторі.
Зверніть увагу Вперед до звершень: топ першочергових порад для інвесторів-початківців
Рекордні показники для іранської нафти
Експерт з енергетики у компанії SVB International повідомив, що обсяги експорту нафти з Ірану в грудні в середньому становив трохи більше, 1,1 мільйона барелів на добу. Це на 42 тисячі барелів на добу більше, ніж в листопаді. Це також є піком за 2022 рік. Згідно з даними компаній, які стежать за потоками нафти, Іран постачає більше сировини до Венесуели та Китаю.
У компанії Petro-Logistics повідомили про фіксування тенденції до зростання експорту нафти з Ірану. Додають, що у грудні цей показник дійшов до пікового рівня з березня 2019 року. Тоді як експерти з Kpler заявили про такі дані щодо продажів сировини:
- У листопаді цей показник склав 1,23 мільйона барелів на добу;
- Це найвищий показник з серпня 2022 року, а також майже досяг одного рівня, який фіксували у квітні 2019 року.
Санкції США, ядерна угода та Іран
Варто додати, що експорт сировини обмежили під час президентства Дональда Трампа. Адже у 2018 році США вийшли з ядерної угоди з Іраном, яку вклали за три роки до цього, та відновили санкції, спрямовані на обмеження експорту сировини.
Ситуація почала змінюватися, коли до влади у США прийшов Джозеф Байден. Чинний очільник Білого дому прагнув відновити ядерну угоду з офіційним Тегераном. На фоні цього зросли обсяги експорту. За деякими оцінками, ці показники досягли максимального рівня з 2019 року. Водночас цю динаміку зафіксували навіть на тлі серйозних викликів. Серед них:
- Затримки переговорів між США та Іраном;
- Російська нафта, яку продають зі знижкою. Це призводить до конкуренції на ринку.
Наприкінці 2022 року Мінфін США запровадив санкційні обмеження проти контрабандистів нафти, пов'язаних з іранським Корпусом вартових ісламської революції. Крім того, речниця Ради національної безпеки Білого дому наголосила, що влада США гарантує дотримання санкцій, а макроекономічні показники Ірану це ілюструють.