Загалом йдеться про допомогу 680 дітям-переселенцям. Для багатьох із них це перша можливість повернутися до онлайн-уроків після переїзду з окупованих територій або прифронтових зон, передає 24 Канал.

Як Райф та фонд "Мрій" допомагають дітям-переселенцям з онлайн-навчанням

Райффайзен Банк та благодійний фонд "Мрій" передали дітям у Києві 200 планшетів для навчання онлайн. Допомогу отримали школярі, які змушені були покинути свої домівки у Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Луганській та Миколаївській областях.

Читайте також Інвестиції у здоров'я: як Райф розвиває медицину в Україні

А діти у Харкові та області, зокрема у Златополі, Балаклії, Мерефі, Пісочині, Богодухові, Чугуєві та Краснограді, отримали 480 планшетів. Крім того, команда Райфу подолала майже тисячу кілометрів по Харківщині, аби передати планшети дітям в різних громадах.

Ірина Фамера

Директорка центру корпоративного бізнесу Центрального регіону Райффайзен Банку

Навіть коли життя випробовує на міцність, навчання не повинно зупинятися ні на мить. Райффайзен Банк спільно з фондом "Мрій" передали планшети для навчання 680 дітям-переселенцям, щоб їхній шлях до знань був безперервним. Будуємо основу для того, щоб кожна дитяча мрія була здійснена.


Допомога у вигляді планшетів від Райфу та БФ "Мрій" / Фото Райффайзен Банк

Особливу увагу було приділено саме дітям із багатодітних та неповних сімей, сімей військовослужбовців, які загинули чи отримали поранення, дітям із малозабезпечених родин, а також дітям з інвалідністю або тим, чиї батьки мають інвалідність.

Артем Нідзельський

Директор з питань роздрібного бізнесу Південно-Східного регіону Райффайзен Банку

Серед тих, кому ми надаємо підтримку, є й діти з багатодітних родин, діти з інвалідністю, діти, чиї батьки захищають нашу країну, а також ті, хто зростає у неповних сім'ях. Ми впевнені, що право на освіту не повинно залежати від життєвих обставин. Робимо все можливе, щоб забезпечити дітям якісний доступ до знань, адже саме освіта допоможе їм реалізувати свій потенціал і побудувати сильне майбутнє – для себе та для України.

Техніка для онлайн-навчання дітям-переселенцям є дуже необхідною, в Україні багато родин були змушені виїхати з прифронтових регіонів, а школярі позбавлені можливості відвідувати школи.

Як Райф та БФ "Мрій" дарували дітям-переселенцям планшети для навчання: дивіться відео

  • За статистикою Інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики, станом на початок грудня 2024 року в Україні було офіційно зареєстровано понад 4,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб, із них жінки складають 2,7 мільйона, чоловіки – 1,8 мільйона, а 894 тисяч переселенців – це діти.
  • Серед усіх регіонів України лідерами за кількістю зареєстрованих ВПО є Донецька, Харківська та Дніпропетровська області.


Діти з прифронтових областей матимуть техніку для дистанційного навчання / Фото Райффайзен Банк

Онлайн-навчання стало життєво важливим для дітей на прифронтових територіях

Ще восени міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час Четвертого саміту перших леді та джентельменів заявив, що 24% учнів в Україні навчаються онлайн, адже не мають змоги відвідувати школи.

За словами проєктної менеджерки "Школи офлайн" Надії Кузьмичової в ефірі Громадського радіо, 95% учнів, які навчаються онлайн, живуть саме на прифронтових територіях.

Святий Миколай роздає подарунки дітям-переселенцям / Фото Райффайзен Банк

  • Відтак заклади освіти, які не відповідають вимогам, зокрема йдеться про доступність укриттів у школі чи поруч, мають організувати навчання за дистанційною формою, тобто онлайн.
  • Натомість навчальний план таких онлайн-класів з дітьми передбачає вивчення не скороченої програми, а повної.

Саме тому ініціатива закупівлі дітям техніки для навчання є вагомим внеском у забезпечення рівного доступу до освіти для дітей, які вимушено залишили свої домівки через війну. Планшети чи інша техніка дозволяють попри всі труднощі продовжувати освітній процес.

Сам же проєкт реалізовано завдяки фінансуванню Райффайзен Банку, який підтримує соціальні ініціативи для дітей та допомагає тим, хто цього найбільше потребує.