Нові механізми підтримки бізнесу від IFC, DFC та Райфу
Механізми розподілу ризиків (Risk Sharing Facilities – RSF) дозволяють банкам розвитку ділити можливі збитки з кредиторами, які й видають ці позики, особливо на нестабільних ринках, передає 24 Канал.
Читайте також Кібербезпека в Райфі: протидія загрозам починається з кожного
- Річ у тому, що IFC, підрозділ Світового банку, є провідним інститутом розвитку, що підтримує приватний сектор у понад 100 країнах, сприяючи створенню ринків і нових можливостей.
- DFC також співпрацює з приватним сектором у країнах, які розвиваються, інвестуючи у різні галузі, включаючи енергетику, охорону здоров’я, інфраструктуру, сільське господарство, малий бізнес та фінансові послуги.
Підтримка малого бізнесу
У рамках першого механізму RSF IFC та Райффайзен Банк Україна спільно нададуть підтримку малим підприємствам, зокрема в агробізнесі. Її сума складе близько 50 мільйонів доларів.
Фінансова підтримка агробізнесу / Фото Райффайзен Банку
Своєю чергою, участь IFC забезпечена частковою гарантією через її Програму заходів із підвищення економічної стійкості (ERA) за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань SECO.
Максимальний термін дії гарантії становить до 5 років. Мінімальна сума кредитування – від 10 000 доларів, максимальна – до 1 мільйона доларів.
Райффайзен Банк є лідером у фінансуванні аграрної галузі в Україні. Тому для нас важливо брати участь у цій програмі разом із нашими партнерами для підтримки українських фермерів, мікро- та малого бізнесу. Це сприятиме зміцненню продовольчої безпеки в країні,
– зазначив голова правління Райффайзен Банку Україна Олександр Писарук.
Енергетичні можливості для середнього та великого бізнесу
Другий механізм розподілу ризиків RSF на суму 150 мільйонів євро орієнтується на підтримку середніх підприємств. Він включає внески до 50 мільйонів євро від IFC та 50 мільйонів доларів від DFC.
Передбачається, що приблизно 30% коштів планується спрямувати на довгострокові проєкти з розвитку відновлюваної енергії та підвищення енергоефективності з метою зміцнення енергетичної безпеки України.
Підписання угоди про співпрацю між IFC і DFC та Райфом / Фото IFC
Це перша пряма співпраця IFC і DFC у створенні такого механізму. Участь IFC забезпечена частковою гарантією від уряду Франції та допомогою Міністерства закордонних справ Великої Британії через Програму заходів із підвищення економічної стійкості (ERA). А фінансування від DFC забезпечується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Ці нові механізми підкреслюють нашу непохитну рішучість підтримувати приватний сектор України у ці важкі часи. Покращуючи доступ до фінансування для українських підприємств, які є двигуном економіки країни, ми прагнемо допомогти підтримати їхню діяльність, зберегти робочі місця та забезпечити безперебійне постачання товарів і послуг першої необхідності. Значна частина цього фінансування буде використана на підтримку проєктів з відновлюваної енергетики та енергоефективності, які мають вирішальне значення для зміцнення енергетичної безпеки та сприяння сталому зростанню. Наша співпраця також підкреслює силу міжнародного партнерства у зміцненні економічної стійкості та сталого зростання в Україні,
– заявила Інес Роша, регіональний директор IFC в Європі.
Забезпечення бізнесу необхідним фінансуванням
Події в Україні після 24 лютого 2022 року сильно вдарили по приватному сектору: порушилися ланцюги постачання, виникли перебої з електроенергією та проблеми із нестачею кадрів. За даними Світового банку, чимало підприємств продовжують виходити з ринку, а 17% з них називають основною причиною фінансові труднощі.
Райф фінансує проєкти із "зеленої" енергетики, в тому числі біогазові заводи / Фото Райффайзен Банку
Саме тому нові механізми розподілу ризиків (RSF) спрямовані на забезпечення бізнесу необхідним фінансуванням. Вони стали четвертою та п’ятою інвестицією IFC у цей напрям в Україні з лютого 2022 року, доповнюючи раніше створені RSF у рамках Програми гарантування малих позик за підтримки Європейської Комісії.
На сьогодні IFC інвестувала майже 2 мільярди доларів у підтримку приватного сектора України та підготовку до відбудови країни. З цієї суми 1,25 мільярда доларів виділено з власних коштів, а ще 718 мільйонів – залучено від партнерів.
До того ж Україна є одним із найбільших ринків для DFC, в який інвестовано 1,7 мільярда доларів, зокрема у такі галузі:
- кредитування малого бізнесу;
- енергетика;
- охорона здоров’я.
Перший спільний проєкт IFC і DFC та Райфу зі створення механізму розподілу ризиків / Фото IFC
Ця угода стала першим спільним проєктом IFC і DFC зі створення механізму розподілу ризиків (RSF), спрямованого на полегшення доступу українських компаній до фінансування.
Ми вдячні нашим партнерам IFC та DFC, а також країнам-донорам за підтримку України. Райффайзен Банк використовуватиме ці механізми розподілу ризиків для збільшення обсягів кредитування українського бізнесу та сприяння відбудові країни,
– заявив Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банку Україна.
Виконувач обов’язків віцепрезидента DFC з питань малого бізнесу та фінансових послуг Джастін Ендрюс зазначив, що наразі DFC спрямовує свої зусилля на підтримку українського бізнесу для зміцнення економіки країни як у теперішньому, так і в довгостроковій перспективі.
DFC зосереджує свої зусилля на українському бізнесі, щоб зміцнити економіку України сьогодні та в майбутньому. Наша підтримка українського приватного сектора допомагає підприємствам продовжувати функціонувати, наймати працівників і надавати товари та послуги першої необхідності, які підтримують українців та їхню економіку. Ця фінансова підтримка має надважливе значення для побудови процвітаючого та яскравішого майбутнього для України,
– сказав Джастін Ендрюс, виконувач обов’язків віцепрезидента DFC з питань малого бізнесу та фінансових послуг.