Яким буде курс гривні щодо долара цього тижня, 5-9 жовтня, розбирався 24 канал.

Актуально Курс валют на 5 жовтня: гривня впала ще більше щодо долара, євро почало дешевшати

Яким буде курс гривні цього тижня

Аналітики Forex Club в коментарі 24 каналу прогнозують, що гривня найближчим часом буде відносно стабільною в межах 28,30-28,40 за долар.

Водночас аналітики, опитані Liga.net сходяться на думці, що гривня цього тижня буде в діапазоні 28,20-28,50.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз у липні, в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 27, а в грудні в обмінниках ми побачимо 28,2.

У держбюджет-2021 поки планують закласти курс на рівні 29,1 гривні за долар.

Як змінювався курс з початку пандемії

  • Березень. На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар через введення карантинних заходів та панічних настроїв серед населення.
  • Квітень-травень. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла.
  • Червень. Проте за червень гривня знову зміцнилася до моменту відставки Смолія, який повідомив про політичний тиск.
  • Липень. У липні гривня падала через невизначеність із незалежністю НБУ, новим головою, а також через заяви з боку Зеленського та влади щодо того, що гривня має бути по 30.
  • Серпень. Останнього місяця літа гривня зміцнилася, зокрема завдяки експортерам сільської продукції, ціни на яку були вищими, ніж минулого року.
  • Вересень. Гривня розпочала осінь із девальвації. На фоні пожвавлення бізнесу та слабкого втручання з боку НБУ, гривня опускалася кожного тижня.
  • Жовтень. Станом на 5 жовтня курс гривні щодо долара НБУ – 28,34.

Що впливає на гривню

Погашення облігацій

Минулого тижня Мінфін виплатив 8,2 мільярда гривень в рамках погашення ОВДП. Через це на валютному ринку був додатковий попит на валюту з боку іноземних інвесторів, що знецінило гривню.

Також дочірні компанії іноземних компаній купують зараз валюту, щоб виплатити дивіденди.

НБУ та Нафтогаз стримують гривню

НБУ продавав долар, щоб стримати курс гривні цього тижня. Нафтогаз також у великих обсягах вийшов на ринок із продажем валюти, що підтримало гривню.

Інші прогнози Біткойн падає: прогноз курсу до долара, гривні та євро на 5-11 жовтня 2020

Аграрії ще не грають ролі

Коли аграрії почнуть масово продавати продукції та вливати іноземну валюту на ринок, це зміцнить гривню. Поки що цього не відбувається.