Курс гривні цього тижня

За розрахунками "Мінфіну", в період з 30 листопада по 4 грудня коридор по долару в обмінниках фінкомпаній буде в межах 28,30 – 28,65 гривні, в банках 28,25 – 28,75 гривні.

Актуально Курс валют на 30 листопада: долар дорожчає, євро наближається до 34

Водночас аналітики, опитані Liga.net сходяться на думці, що гривня цього тижня буде в діапазоні 28,30 – 28,54.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз у липні, в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 27, а в грудні в обмінниках ми побачимо 28,2.

У держбюджет-2021 поки планують закласти курс на рівні 29,1 гривні за долар.

Як змінювався курс з початку пандемії

  • Березень. На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар через введення карантинних заходів та панічних настроїв серед населення.
  • Квітень – травень. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла.
  • Червень. Проте за червень гривня знову зміцнилася до моменту відставки Смолія, який повідомив про політичний тиск.
  • Липень. У липні гривня падала через невизначеність із незалежністю НБУ, новим головою, а також через заяви з боку Зеленського та влади щодо того, що гривня має бути по 30.
  • Серпень. Останнього місяця літа гривня зміцнилася, зокрема завдяки експортерам сільської продукції, ціни на яку були вищими, ніж минулого року.
  • Вересень. Гривня розпочала осінь із девальвації. На фоні пожвавлення бізнесу та слабкого втручання з боку НБУ, гривня опускалася кожного тижня.
  • Жовтень. Гривня страждала не лише від пандемії, але й від політичної ситуації в країні. МВФ турбує ситуація щодо Конституційного Суду, який скасовує реформи в напрямку боротьби з корупцією.
  • Листопад. Станом на 30 листопада курс гривні до долара – 28,47.

Що впливає на гривню

Чорна п'ятниця і свята

Минулого тижня українці продавали більше валюти, ніж зазвичай. Експерти опитані Liga.net пов'язують це з Чорною п'ятницею, адже люди обмінювали свої доларові запаси, щоб купити одяг, техніки чи що-небудь інше. Вважають, що така тенденція збережеться й у грудні, адже попереду новорічні свята.

Старі борги

Минулого тижня і понеділок-середу Мінфін розплатився за боргом 14 мільярдами гривень. Частина з цих грошей увійшла на валютний ринок: тобто пропозиція гривні зросла, що тиснуло на курс.

Ставки виросли

З іншого боку у вівторок, 1 грудня, очікують приріст інтересу інвесторів до ОВДП, оскільки ставки дохідності збільшили. Це коштувати Україні більше грошей у майбутньому, але наразі це закриє частину "діри" в бюджеті.

Виплата дивідендів

Короткостроковий фактор, який впливатиме на курс на початку наступного місяця – покупка валюти під виплату дивідендів "дочками" іноземних компаній. Це мінус для гривні.

Цікаво Назвали нову загрозу для національних валют світу: до чого тут Facebook

Як локдаун вплине на гривню

Про потребу введення локдаун заговорили через стрімке збільшення захворювання на COVID-19 в Україні. Ймовірно його введуть у грудні. Якщо це станеться, то може відбутися сплеск падіння гривні, але потім вона зміцніє, адже бізнес-діяльність послабиться і попит на іноземну валюту впаде.

Весняної реакції гривні на локдаун, коли курс із 25 перетворився на 28, не варто очікувати, адже бізнес вже більш підготований.