Проблеми з експортом російської нафти

До 21 січня з російських портів було відвантажено близько 3,36 мільйона барелів сирої нафти на день. Це на 50 000 барелів менше денного показника за період до 14 січня.

Читайте також Фінансові ринки захопила інфляція: чи продовжиться політика високих ставок

Проблеми із поставками російської нафти почалися після штормів та удар українського безпілотника по заводу з переробки конденсату, який прилягає до експортного термінала сирої нафти в Усть-Лузі. Саме тоді перервалося завантаження, а одну партію сировини перенесли на наступний тиждень.

Технічне обслуговування портів і погіршення погодних умов можуть цього тижня знову знизити поставки, а атака безпілотників відкрила новий фронт у війні Москви проти України, що підкреслює вразливість експорту нафти із західних портів Росії,
– написали у Bloomberg.

Також нещодавно Росія заявила, що скоротить експорт нафти на 500 000 барелів в день, тобто нижче середнього рівня за травень-червень протягом І кварталу. Це сталося після того, як кілька інших членів групи ОПЕК+ погодилися додатково обмежити видобуток. Скорочення розподілять між поставками сирої нафти (на 300 000 барелів в день), і нафтопродуктами.

До слова, нафта для азійських покупців продовжує надходити до них через Червоне море, попри повстанців-хуситів, що базуються в Ємені. Бойовики запевнили Росію та Китай, що вони "готові забезпечити безпечний прохід їхніх кораблів у Червоному морі", проте єдиний нафтовий танкер, який зупиняли бойовики, був російським.

Схоже, що Росія все ще бореться з розміщенням вантажів своєї нафти "Сокол". Сімнадцять вантажів, загальною кількістю майже 12 мільйонів барелів, сидять на танкерах, які, здається, прямують у нікуди. Ще два вантажі знаходяться на човникових танкерах, які стоять на якорі біля південнокорейського порту Йосу, де їх зазвичай перевантажують на інші судна для подальшої доставки до Індії,
– додали у виданні.

ВВП експорту сирої нафти Росії впав до п'ятитижневого мінімуму з 1,52 мільярда доларів минулого тижня до 1,38 мільярда доларів. Водночас середній місячний дохід також знизився на 25 мільйонів доларів – до 1,52 мільярда доларів на тиждень.

Що за атака безпілотником

Цього місяця Україна атакувала безпілотником морський термінал в російському Усть-Лузі Ленінградської області. З цього порту зазвичай прямують танкери до Китаю та Індії.

Через атаку капітани наказали суднам вийти з порту далеко у море. Натомість атака зірвала завантаження нафти, як мінімум, на два судна із загальною місткістю на понад 1,6 мільйона барелів нафти – Clearocean Apollon та NS Champion.