Фінансовий ринок в Україні

Український фінансовий ринок сильно змінився після початку повномасштабного вторгнення Росії. Порівняно з піком, який виник у 2021 – 2020 роках, 2023 рік має найнижчі показники. Ба більше, тенденція додаткового фінансування компаній стабільно знижується.

Читайте також Зростання чи знецінення: яким буде курс біткойна до кінця 2023 року

Найбільше на стратегії інвесторів вплинула політика монетарного стримування, яку були вимушені запровадити світові Центробанки.

Ситуація з процентними ставками та необхідність використання боргового фінансування у короткостроковій перспективі провокують збільшення вартості залучення нових інвестицій.

Відповідно до цієї ситуації, інвестори вимагають вищі норми дохідності при включенні акціонерного капіталу, щоб максимально уникнути ризиків. Ринок реагує на цю ситуацію і вводить інструменти для оптимізації інвестиційних вкладів.

Чому українці обирають ринок інвестицій

Українські інвестиційні ринки / Фото Shutterstock

Раніше українці з острахом ставились до заробітку через інвестиції. Це пов’язано з багатьма причинами, зокрема, із нерозумінням, як саме він працює. З часом люди почали підвищувати рівень своєї фінансової грамотності і зрозуміли, що завдяки інвестиціям можна мати значний додатковий дохід.

Головні переваги інвестицій та трейдингу на фінансових ринках:

 • Ця робота не займає значну кількість часу. Розібравшись у темі, ви легко зможете обирати компанії, які пропонують прибуток з найменшими ризиками.
 • Немає межі доходу. Чим більше ви робите правильних рішень, тим швидше зростає прибуток. Масштаби вкладень ви регулюєте самостійно.

Непотрібні значні капіталовкладення. Новачок може почати з незначної суми і і поступово формувати великий інвестиційний портфель.

Шляхів отримання доходу на фінансовому ринку доволі багато. Найчастіше заробляють завдяки:

 • CFD на акції;
 • валюті;
 • криптовалюті;
 • CFD на матели, нафту та газ.

Попри загальні сумніви, теза про те, що на крипті можна розбагатіти навіть школяр – більш ніж реальна. Про це свідчить історія американця Еріка Фінмана. Хлопець у 2011 році придбав біткойн на 1 тисячу доларів (у цей момент цифрова монета коштувала 10 доларів за одиницю). Батьки розкритикували рішення юнака, адже він витратив на цю ідею усі подаровані на свято гроші.

Та вже до 18 років Ерік створив власний бізнес, який продав за 300 біткойнів. У цей момент одиниця крипти уже коштувала 2,7 тисячі доларів. Станом на зараз, Фінман став доларовим мільйонером. Він активно подорожує й інвестує в енергетичні проекти.

Як почати інвестувати

Як інвестувати з мінімальними ризиками / Фото Shutterstock

Першочергово необхідно обрати надійну інвестиційну платформу. Наприклад, платформа Libertex від Forex Club уже встигла себе зарекомендувати як якісний сервіс з прибутковими пропозиціями.

Як здійснити першу інвестицію:

 • Зайдіть на платформу Libertex. Для цього ви можете скористатись сайтом або ж додатком (завантажити застосунок можна на iOS та Android).
 • Зареєструйтесь та відкрийте власний рахунок.
 • Оберіть актив, завдяки якому ви можете заробляти. На Libertex представлено більш як 300 варіантів.
 • Проаналізуйте як коливається обраний вами актив за допомогою графічного або фундаментального аналізу. Платформа Libertex має значну кількість вбудованих інструментів, які дозволяють у режимі реального часу бачити усі зміни ринку.
 • Визначтесь із сумою інвестицій. Пам’ятайте, чим більший прибуток від вкладень, тим вищий рівень ризиків.
 • Оберіть наступний крок. Відповідно до прогнозів на майбутню ринкову ситуацію, результат угоди завершується дією "купити" або "продати".

Приєднуйтесь до 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів з усього світу, які вже обрали торгову платформу Libertex для інвестицій та отримання прибутку.