Йдеться про компанію EuRoPol Gaz, якій належить польська частина газопроводу Ямал – Європа.

Зверніть увагу Особлива осінь для світу: про які виклики та можливості попередила фахівчиня

Польща може створити важливий прецедент в Європі

За словами голови міністерства розвитку та технологій Польщі Вальдемара Буда, європейська країна може створити прецедент повного вилучення акцій Газпрому з організації такого типу. Російській компанії належить пакет активів на 48% акцій EuRoPol Gaz.

Питання про EuRoPol Gaz з'явилося у порядку денному польської влади, після того, як в офіційній Варшаві ухвалили рішення про тимчасове управління в фірмі Novatek Green Energy, яка є дочірньою компанією російської групи Новатек, постачальника зрідженого природного газу до Польщі.

Буда додав, що з допомогою цього інструмента можна врегулювати ситуацію з підприємствами, у яких є російський капітал. Він підкреслив ці організації мають продовжувати працювати задля захисту державних інтересів та збереження робочих місць.

Щодо кроку із введенням тимчасових адміністрацій до таких компаній, то за словами польського чиновника, є дві основні цілі або продаж російської частки, аби передача в управління державі. Буда заявив, що не виключає аналогічного сценарію для компанії EuRoPol Gaz, проте він "не хотів би випереджати факти".