Ціни на нафту злетіли до пікової позначки: як це вплине на гаманці пересічних громадян

3 червня 2021, 18:30
Читать новость на русском

Джерело:

Grow

Ціна на нафту виросли до максимуму з 2018 року. Різкий стрибок стався на фоні подорожчання сировини, попит на яку буде лише збільшуватися під час відновлення світової економіки.

Нафта марки Brent виросла на 2,7%. Її вартість зупинилася на рівні 71,17 долара за барель, що є найвищим показником з травня 2019 року. Тоді як West Texas Intermediate додала в ціні більше, ніж 3% та торгується на біржі на рівні 68,65 долара за барель. Це її максимальна ціна з червня 2018 року. Коливання цін на чорне золото впливає на всі сфери життя суспільства. 

Варте уваги Нафтовий бум: як інвесторам заробити на зростанні цін на чорне золото

Ціни на бензин будуть "спекотними"

Вартість сирої нафти, зазвичай, визначає ціну на бензин. Цікаво, що останнього стрибка ціни на чорне золото експерти прогнозували, що витрати водіїв не зазначають значних змін у літні місяці 2021 року. Представник компанії American Automobile Association (ААА) Девін Гладден зазначив, що ціни на пальне вже повернулися до того рівня, на якому вони були до пандемії. Головна причина – зростання попиту на бензин. Підвищення цін на сиру нафту в поєднанні з введенням в обіг дорожчих газових сумішей свідчать про те, що "це літо буде в рази дорожчим".

Вартість нафти Brent стрімко зростає / Інфографіка Financial Times 

Запаси енергії отримають нове дихання 

Подорожчання нафти – це прекрасна звістка для енергетичних компаній, які отримали прекрасний шанс збільшити свій дохід завдяки новій вартості транспортування та перероблювання чорного золота. Кілька останніх років були викликом для інвесторів, які вкладали кошти у цей сектор. Хоча акції енергетичних компаній в S&P 500 піднялися на 94% від березневого мінімуму у 2020 році, проте цим активам необхідно зрости в ціні ще на 82%, щоб повернутися до максимумів липня 2014 року.

Деякі експерти називають це початком відродження енергетичних компаній. Зокрема, один із засновників Fundstrat Global Advisors Том Лі прогнозує, що в найближчі 5 років сектор буде переживати фінансовий бум. Цінні папери енергетичних компаній наразі становлять приблизно 3% від індексу S&P 500.

Цікаво Боротьба золота та біткойна вийшла на новий рівень: який приз отримає переможець

Падіння економіки стає реальнішим 

Тривалий період зростання цін на енергоносії може мати наступні наслідки: пришвидшення темпів інфляції та уповільнення економічного зростання. Тож, може статися обвал економіки.  Високі витрати на енергію призводять до подорожчання товарів та послуг, які надають енергомісткі галузі.

У результаті сектор буде вимушений збільшити витрати на переміщення товарів. Врешті-решт це може ускладнити реалії життя галузей економіки, які не пов'язані з нафтою. Сповільнення економічного зростання – ще не привід для паніки. Нафта – це всього лише один товар на рівні з оловом, міддю та пиломатеріалом, ціни на які зросли разом з різким стрибком попиту, оскільки світова економіка відроджується після пандемії.

Як створити стабільне джерело доходу, інвестуючи онлайн на фінансових ринках? Дізнайтеся в експертів з багаторічним досвідом успішного трейдингу Forex CLub.