2 структури в Росії зацікавлені у стрімкому падінні рубля

29 листопада 2024, 19:09
Читать новость на русском

У Росії курс долара перевищив 111 рублів. Востаннє валюта досягала такого рівня в середині березня 2022 року. Проте ситуація не настільки критична, як багато хто вважає.

У девальвації рубля зацікавлені 2 великі структури: Мінфін та експортери. Колишній співробітник КДБ Сергій Жирнов пояснив 24 Каналу, що їм це вигідно з деяких причин.

До теми Перехід на новий рівень: чому російський рубль різко обвалився в ціні та чого чекати у 2025 році

Кому вигідне знецінення рубля та хто від цього постраждає

За словами Жирнова, падіння рубля вигідне 2 структурам:

  • міністерству фінансів. Йому необхідно наповнювати податками держбюджет, у якому дуже великий дефіцит. Знецінення російської валюти допоможе швидше це зробити;
  • експортери. Вони продають свої товари за кордон і отриману валюту конвертують в рублі. У такий спосіб більше їх отримують.

Так і наповнюється російський бюджет. Чим більше рублів, тим більше податків. Відповідно Мінфін отримує з цієї справи більше доходів у казну.

Дивіться також Заробляють в рублях: як у Путіна прокоментували стрімке подорожчання долара в Росії

Девальвація рубля невигідна лише тим, хто купує іноземні товари. Імпортери вимушені на 10% платити більше.

З огляду на це, постраждає російське населення. Імпортні товари коштуватимуть набагато дорожче, ніж раніше.

Також здорожчання відчує військово-промисловий комплекс. Оскільки закуповує компоненти за кордоном. Російської електроніки немає. Вона купується обхідними шляхами, у найкращому випадку в Китаю,
– наголосив Сергій Жирнов.

Але навіть такий розвиток подій не є катастрофічним. Не потрібно вважати, що російська економіка впаде через місяць і через це росіяни вийдуть на протест. Таке навряд станеться.