Зокрема, учасники організації очікують, що світовий попит на нафту впаде до 9,77 мільйона барелів на добу у 2020 році й досягне 89,99 мільйона барелів на добу, повідомляє Oilprice.com.

Актуально Майже 200 доларів за тисячу кубів: у Європі рекордно зросла ціна газу

Що прогнозують в ОПЕК

Попередній прогноз ОПЕК передбачав скорочення попиту на понад 90 мільйонів барелів на добу.

За даними ОПЕК, попит на нафту на 2021 рік становитиме 95,89 мільйона барелів на добу, що на 410 тисяч барелів менше, ніж прогноз за листопад у 96,3 мільйона барелів на добу та за жовтень – 96,8 мільйона барелів на добу.

Обсяги нафтовидобутку зростають

Тим часом, видобуток нафти країнами ОПЕК у листопаді збільшився в середньому на 707 тисяч барелів на добу. Такий ріст обсягів стався, в основному, через Лівію, яка відновила видобуток після тривалого зупинення роботи через військовий конфлікт.

Збільшення обсягів нафтовидобутку спостерігалося і в Ірані (+39 тисяч барелів на добу), Об'єднаних Арабських Еміратах та Венесуелі (+25 тисяч барелів на добу).

Новини України НБУ знову погіршив прогноз зростання міжнародних резервів на 2020 рік: що очікує регулятор

Ринок нафти: останні зміни

Під час грудневого засідання країни ОПЕК+ погодилися продовжити скорочення видобутку до березня. Водночас, вони збільшили обсяги видобутку на 500 тисяч барелів на добу з січня 2021 року. Також учасники організації домовилися щомісяця збиратися для перегляду умов угоди та оцінки ситуації на ринку. Зокрема, наступна зустріч ОПЕК+ відбудеться 4 січня.

Іран теж пообіцяв збільшити нафтовидобуток до 2,3 мільйона барелів на добу у 2021 році. Поточний показник видобутку країни становить 1,99 мільйона барелів на добу.