Чому обвалися біткойн

Перш ніж біткойн обвалився, він виріс до своїх кількамісячних максимумів на фоні двох позитивних новин, пояснює Андрій Шевчишин, керівник аналітичного департаменту групи Forex Club:

  • Сальвадор прийняв біткойн як офіційний платіжний засіб та напередодні запуску придбав біткойни на суму 20 мільйонів доларів.
  • Китай пом'якшив своє регулювання, назвавши попередні обмеження щодо криптовалют надто жорсткими.

До теми біткойн визнали офіційним платіжним засобом: які перспективи для ринку це відкриває

Це все дозволило біткойну показати хороший ріст. Але на фоні будь-якого росту є частка клієнтів, які хочуть зафіксувати свій прибуток. Після виходу новин на цьому оптимізмі з'явилися великі транзакції, в результаті яких деякі учасники ринку продали великі об'єми біткойна,
– пояснює Андрій Шевчишин.

Через значні обсяги продажів біткойн почав падати і запустив цілу лавину – коли й звичайні інвестори почали скидати біткойн, щоб зафіксувати свій прибуток.

Будь-який тренд на зростання активу в певний момент закінчується. Тому ті, хто в спекулятивних цілях купували біткойн, чим більша ціна, тим більше схильні зафіксувати свій прибуток, щоби отримати його вже фактично,
– пояснює Василь Матій, керуючий активами 1st Family Office.

Що робити інвесторам

Експерт радить інвесторам не панікувати, адже такі коливання – це звична справа для волатильного біткойна.

"Людина, яка інвестувала в біткойн, повинна бути готова до такого роду коливань. І біткойн їх показував постійно: 10-20% руху за добу – це нічого нового. Хтось активно розпродався. А хтось, використовуючи це падіння, активно купив," – пояснює Андрій Шевчишин.

Навіть інвестори, які купили біткойн на самому максимумі – 52 тисячі доларів, – могли використати ситуацію на свою користь. Якщо інвестор вклав 1000 доларів, коли біткойн коштував 52 тисячі доларів, то він вже би міг бути майже в нулі, якби таку ж суму вклав, коли біткойн обвалився до 42 тисяч доларів.

Водночас у Василя Матія інша порада – займатися довгостроковими інвестиціями.

Я б радив інвесторам завжди мати довгострокові плани та в першу чергу інвестувати в активи на довгий період. Тоді такі локальні коливання взагалі не будуть переймати інвесторі, а дохід буде завдяки довгостроковому зростанню активу,
– переконує експерт.

Вартість біткойна

Ціна біткойна впала 7 вересня з 52 тисяч до 43 тисяч доларів, тобто на 20%. У середу, 8 вересня, біткойн коштує понад 46 тисяч доларів, за даними Coindesk.

Вартість біткойна протягом останнього тижня
Вартість біткойна протягом останнього тижня / Графік Coindesk

Прийняття біткойну у Сальвадорі

  • Прийняття біткойну як офіційного платіжного засобу у Сальвадорі зустріли тисячним протестом.
  • Деякі платформи, зокрема Apple і Huawei не підтримали місцевий цифровий гаманець Chivo.
  • Противники ініціативи бояться, що це поширить фінансову нестабільність та незаконні операції в країні.

Детальніше біткойн обвалився на 20% через Сальвадор: що трапилося

  • Водночас президент Сальвадору очікує, що біткойн стане захистом від інфляції. А ще допоможе країні зекономити 400 мільйонів доларів на комісіях на перекази коштів з-за кордону, адже 20% ВВП Сальвадору складають перекази від заробітчан.