Час до кінця вересня: як і де обміняти монети та банкноти старих зразків
Джерело:
НБУНБУ оголосив про виведення з обігу низку номіналів монет та банкнот зразків до 2003 року, а також розкрив усі деталі щодо їхнього обміну. Більше про це - далі у тексті.
Які монети та банкноти більше не актуальні
З 1 жовтня 2019 року монети номіналом 1, 2 та 5 копійок втратили статус платіжного засобу. Їх вилучають з готівкового обігу. З 1 жовтня 2020 року регулятор вилучає з обігу монети номіналом 25 копійок. Крім того, триває аналогічний процес для банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.
Цікаво Новий Twitter під егідою Ілона Маска: що буде з його статусом найбагатшої людини світу
Де можна здійснити обмін
Звернутися для обміну монет та валют старого зразка можна, зокрема, до Національного банку України. Ось перелік адрес відділень регулятора у різних містах:
- Київ – Контрактова площа, 2А;
- Дніпро – вулиця Воскресенська, 13;
- Львів – вулиця Коперника, 4;
- Одеса – вулиця Рішельєвська, 8;
- Харків – Театральна площа, 1;
- Хмельницький – вулиця Володимирська, 91.
Крім того, провести обмін можуть й інші українські банки. Йдеться про "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзен Банк", "ПУМБ". Усю необхідну та актуальну інформацію про роботу цих кредиторів можна знайти на їхніх офіційних сайтах.
Зверніть увагу! Провести обмін застарілих монет та банкнот кратних 10 копійкам (для розмінних монет) можна без стягнення оплати за цю послугу.Для чого НБУ вилучає старі монети та банкноти
Український Нацбанк ухвалив рішення про вилучення з обігу монет та банкнот старих зразків у рамках програми з оптимізації номінального ряду банкнот та монет гривні. Таким чином, регулятор має на меті підвищити захист і якість грошей. Додаткова це сприятиме більш комфортним та простим розрахункам у готівці.