Сучасні реалії інвестування та трейдингу: плюси та мінуси професій

29 травня 2023, 22:24
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Нові уміння та навички – це важлива складова життя будь-якої сучасної людини. Світ надто швидко змінюється, тому потрібно вміти оперативно реагувати на це та вносити відповідні корективи. Ці тенденції не оминули й світ фінансів.

Під час непростих економічних умов люди починають частіше замислюватися над тим, щоб освоїти нову сферу та отримати абсолютно нове чи просто додаткове джерело доходу.

До теми Як створити пасивний дохід з України: актуальні варіанти та поради

Таким напрямом можуть стати інвестиції чи трейдинг – купівля та продаж фінансових активів на біржі. Чим відрізняється трейдер від інвестора, у чому плюси та мінуси цієї діяльності та чи варто починати займатися цим у 2023 році – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Трейдинг чи інвестування

Людина, далека від світу фінансів, часто плутає такі поняття як "трейдер" та "інвестор". Певною мірою і ці терміни, й види діяльності мають низку схожих рис. З іншої сторони між ними існують й важливі відмінності. Інвестування та трейдинг два підходи до здійснення операцій на фінансовому ринку. Можна дотримуватись одного з них, чергувати їх або використовувати паралельно.

Трейдинг передбачає укладання короткострокових угод, переважно, заснованих на принципах технічного аналізу чи спекуляціях. А ось інвестування – це формування портфеля з перспективних інструментів – валюти, акцій, товарних та інших активів – та отримання прибутку завдяки довгостроковим коливанням їхньої ціни, а також з отриманням дивідендів.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Тобто трейдер діє у короткостроковій перспективі (іноді угоди відбуваються за хвилини та секунди), а інвестор вкладає свої кошти у той чи інший фінансовий актив, розраховуючи на більш тривале отримання прибутку.

Плюси та витрати

Як будь-який вид діяльності, трейдинг та інвестиції мають свої сильні сторони та очевидні мінуси.

До сильних сторін це професії належать:

  • Високий потенціал для отримання прибутку з використанням порівняно невеликого стартового капіталу. Щоб почати, у сучасному світі достатньо невеликої суми. При цьому прибуток може бути досить значним, особливо якщо використовувати такі інструменти як "кредитне плече" або "мультиплікатор";
  • Відсутність потреби у тривалому навчанні. Розібратися у тому, як здійснювати угоди та заробляти можна самому, наприклад, скориставшись деморахунком, який пропонують великі майданчики;
  • Можливість працювати у зручному графіку та отримувати прибуток з будь-якої точки світу. Фінансовий ринок працює в режимі 24/7, а можливості для монетизації з'являються буквально щохвилини. Це означає, що реально жити в будь-якому часовому поясі й в тому графіку, до якого звикла людина та вийти на привабливий прибутковий рівень;
  • Великий вибір фінансових інструментів для отримання прибутку. На фінансовому ринку існують тисячі активів, що дозволяє кожному знайти оптимальний актив для власних угод.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Негативні моменти:

  • Необхідно стежити за новинами та бути в курсі світових подій;
  • Оскільки події, що впливають на ринок, постійно змінюються, важливо знати світові тенденції, щоб не пропустити можливості для отримання прибутку;
  • Потрібно брати відповідальність за власні рішення. Рівень доходу на фінансовому ринку залежить виключно від рішень та дій інвестора та трейдера. Тому важливо виважено та відповідально підходити до всіх угод;
  • Щоб почати стабільно отримувати прибуток, потрібно отримувати практику в аналізі ринку та проведенні угод. Будь-якій справі треба вчитися, угоди на фінансовому ринку не виняток. Однак замість нудної теорії успіх у світі інвестицій приносить практика, наприклад, на деморахунку.

Як почати

Незалежно від того, чи хоче людина стати інвестором або трейдером, для того, щоб почати заробляти на фінансовому ринку, потрібно в першу чергу обрати надійну компанію або платформу, яка надасть доступ до необхідних інструментів.

Для прикладу, варто звернути свою увагу на компанію Forex Club, яка має тривалу історію роботи та з 1997 року допомагає інвесторам та трейдерам заробляти на найрізноманітніших активах. Компанія створила власну торгову платформу Libertex, в якій є все потрібне для успішного старту.

Плюси та мінуси інвестування та трейдингу / Фото Getty Images

Вийти на прибутковий рівень з Libertex досить просто. Потрібно зробити кілька кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкрити та поповнити рахунок;
  • Обрати інструмент та напрямок інвестиційної угоди;
  • Після цього потрібно натиснути кнопку "купити" або "продати";
  • На цьому етапі вибір залежить від того, чи прагне інвестор отримати прибуток на зростанні або зниженні активу.

Корисні опції 

Розібратися з тим, як інвестувати допоможуть вбудовані інструменти технічного аналізу та стрічка фінансових новин. А навчитися правильно робити угоди можна за допомогою безплатного деморахунку, на якому вже є віртуальні 50 тисяч доларів. Здійснивши кілька угод на деморахунку може в один клік перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній прибуток.

Платформа Libertex доступна користувачам як зі стаціонарного комп'ютера (через вебдодаток), так і з мобільних телефонів за допомогою програм для операційних систем iOS та Android. А значить реально інвестувати та вийти на прибутковий рівень у будь-якому місці, де є Інтернет.