Міжнародні резерви України досягли пікового рівня з 2011 року: в НБУ розкрили деталі

4 травня 2023, 14:12
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

У квітні 2023 року міжнародні резерви України зросли на 13% та досягли важливого психологічного рівня. Про ключові деталі – читайте далі.

Станом на 1 травня 2023 року міжнародні резерви України оцінили у 35,9 мільярда доларів. Востаннє такий рівень фіксували аж у 2011 році.  

Цікаво Які бульбашки з'являються на фінансових ринках: причини та потенційні наслідки

НБУ про міжнародні резерви України

За другий місяць весни обсяги українських резервів зросли на 13%. Експерти виділяють кілька факторів, які сприяли такій динаміці та досягненню рекордного рівня за 12 років. Зокрема, йдеться про:

  • Надходження фінансової підтримки від міжнародних партнерів;
  • Помірні боргові виплати країни в іноземній валюті;
  • Зменшення обсягів чистого продажу валюту Нацбанком.
До теми! Центральний банк США підвищив базову ставку до рекордного рівня з 2007 року. Глава регулятора також вказав, що можливо вони зроблять паузу, але будуть стежити за ситуацією.

 

Найбільша частка у резервах припадає на цінні папери – 19,886 мільярда доларів або 55,3% від загального обсягу. Натомість готівку, депозити та кореспондентські рахунки оцінюють у 14,328 мільярда доларів або 39,9%.

Вартість монетарного золота у резервах наразі становить 1,73 мільярда доларів. У відсотковому співвідношенні йдеться про частку у розмірі 4,8%. Нагадаємо, що нещодавно один із найвідоміших банків США виділив перспективи дорогоцінного металу у сучасних реаліях, назвавши його хорошим захисним активом.