Нацбанк може змінити правила

У Нацбанку вказали, що зміни пов'язані з такими причинами: потреба приведення Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у відповідність до статей Закону України "Про банки і банківську діяльність" та та удосконалення порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю, регулятору.

Зверніть увагу Мідь фіксує рекорди: чому варто звернути увагу на "нафту нового покоління"

Зокрема, йдеться про такі нововведення:

  • Доповнення переліку інформації, що становить банківську таємницю та розкривається банками за запитами уповноважених державних органів;
  • Уточнення виду інформації, яка становить банківську таємницю та яку має право надавати Національний банк України Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

  • Уточнення видів перевірок, які проводить Нацбанк, під час проведення яких кредитори зобов’язані надавати документи і їх копії з інформацією, що становить банківську таємницю.

Що таке банківська таємниця

Це інформація про діяльность та фінансовис стан клієнта, яка стала відомою банку у процесі надання послуг та взаємовідносин з ним чи третіми особами. Розголошення цих даних може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту.

Що це означає для банків

Згідно з даними "Мінфіну", у проєкті пропонують, що банки мають додатково розкривати на запит державних органів інформацію про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних платіжних інструментів. Для прикладу, йдеться про такі дані:

  • Номери платіжних карток обох контрагентів операції (як платника, так і одержувача коштів);
  • Найменування постачальника платіжних послуг контрагента.