Тріумф Близького Сходу: яка валюта випередила євро та долар у рейтингу найдорожчих валют у світі
- Станом на квітень 2025 року, найдорожчими валютами у світі є кувейтський динар, бахрейнський динар та оманський ріал, завдяки стабільним економікам та значним запасам нафти.
- Долар США, євро та фунт стерлінгів займають 11, 10 та 5 місця у рейтингу, залишаючись топовими резервними валютами.
Долар, євро та фунт стерлінгів – це одні із найвідоміших валют у світі, але вони не займають найсильніші позиції в одному з рейтингів. Серед найдорожчих валют світу лідерами є грошові одиниці з регіону, який багатий на нафту.
Яка найдорожча валюта у світі
Станом на середину квітня 2025 року до трійки найдорожчих валют у світі входять грошові одиниці країн Близького Сходу. Про це пише 24 Канал з посиланням на Google Фінанси.
Зверніть увагу Фондові ринки Китаю відреагували на зміну митної політики США
Варто додати, що на вартість валюти впливає відразу декілька факторів, як-от:
- Економічна ситуація в країні;
- Запаси нафти та золота;
- Монетарна політика;
- Політична ситуація в країні.
Третє місце у рейтингу найдорожчих валют світу займає оманський ріал. Національна валюта Оману, який межує з Саудівською Аравією, ОАЕ та Єменом, торгується на рівні 2,60 долара США. Оман суттєво залежить від експорту нафти, що й дозволяє підтримувати курс нацвалюти на високому рівні.
До теми! Долар США сьогодні впав до мінімального рівня за три роки. На американську валюту тиснуть побоювання щодо економіки та політичного курсу США.
Другою валютою у рейтингу є бахрейнський динар. Бахрейн створив міцну фінансову систему та стабільну економіку в країні, а також є експортером нафти, що сприяє стабільності курсу національної валюти та її сильним позиціям на ринку. На момент створення цього матеріалу, 1 бахрейнський динар дорівнює 2,65 долара США, згідно з даними Google Фінанси.
Найдорожчою валютою у світі є кувейтський динар. У понеділок, 14 квітня, курс кувейтського динара дорівнює 3,26 долара США. Стабільний та високий курс валюти можна пояснити такими факторами:
- Стабільна економіка Кувейту;
- Значні запаси нафти в країні;
- Фіксований курс до долара США.
Долар, євро та фунт стерлінгів також входять до рейтингу найдорожчих валют світу. Вони займають 11, 10 та 5 місця відповідно. Водночас долар та євро залишаються топовими резервними валютами на глобальній арені.