Наймасштабніші провали відомих інвесторів: головні уроки від легенд

27 квітня 2023, 19:41
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Навіть всесвітньо відомі своїми успішними інвестиціями люди робили серйозні помилки й втрачали свої гроші. Ці промахи варто вивчати та враховувати. Які ж фінансові провали траплялися в історії і який урок із цього треба здобути сучасним інвесторам – читайте у матеріалі 24 каналу.

Провал Баффета

Легендарний інвестор Воррен Баффет у 1989 році придбав привілейовані акції авіакомпанії USAir. Він обрав ці папери, бо йому здалася цікавою перспектива зростання авіаперевізника, який на той момент фіксував високі темпи зростання виторгу.

Цікаво Масштабний банкопад у світі: ризики та перспективи для інвесторів

Разом з тим, його розрахунок на збереження підвищених темпів зростання виявився невірним. Уже через п'ять років Баффет був змушений визнати той факт, що його інвестиція виявилася не такою успішною, як він розраховував. Після цього легендарний інвестор позбувся цих активів і не дарма, адже надалі USAir двічі оголошувала себе банкрутом.

Помилки відомих інвесторів та приклад для інших / Фото Pexels 

Урок для інвестора: той факт, що компанія в певний момент демонструє непогане зростання фінансових показників зовсім не означає, що вона зможе зберегти такі темпи й в майбутньому. Для цього компанії необхідно буде залучити великі обсяги позикового капіталу, і в результаті боргове навантаження може виявитися непосильним для бізнесу. Інвестору потрібно чітко усвідомлювати, яким чином компанія збирається зростати надалі.

Помилка Дракенміллера

Стенлі Дракенміллер, який керував фондом Джорджа Сороса, припускався серйозних помилок неодноразово. Наприклад, у 1999 році через побоювання щодо "бульбашки доткомів", він почав продавати акції IT-компаній, які у результаті зросли в ціні.

Зате потім він зробив усе з точністю до навпаки, і до моменту, коли ця бульбашка все ж таки лопнула, Дракенміллер зовсім несвоєчасно опинився в "довгих позиціях" по акціях технологічних компаній.

Урок для інвестора: потрібно пам'ятати, що немає зобов'язання купувати на ринку, що росте, і продавати на ринку, що падає. Варто поводитися з точністю навпаки. Крім того, не варто вкладатись у цінні папери компанії на хайпі, адже необхідно максимально вивчити її фінансову звітність та зрозуміти подальші перспективи, щоб переконатися, що цей бізнес справді має підстави для подальшого успішного розвитку.

Неправильна стратегія Богла

Очільник фонду Wellington Fund, який традиційно інвестував у консервативні інструменти – облігації та привілейовані акції, Джон Богл провів кілька ризикованих операцій, через які він врешті-решт втратив свою посаду.

Одна з основних його помилок – придбання акцій невеликої інвестиційної компанії. Це була ризикована інвестиція, яка суперечила основній стратегії фонду. У результаті при наступному падінні Індексу Dow Jones майже за 40% за 1,5 року, активи фонду сильно скоротилися, і Богла звільнили.

Помилки відомих інвесторів та приклад для інших / Фото Pexels

Урок для інвестора: кожен повинен дотримуватись стратегії, яка підходитиме особисто йому. Так, наприклад, якщо інвестор не готовий до ризику, то не варто вкладати всі свої кошти у криптовалюти. Інвесторам-початківцям взагалі варто надавати перевагу максимально передбачуваним фінансовим активам з найменшим рівнем потенційного ризику.

Як адаптувати помилки відомих інвесторів

Щоб отримати прибуток на фінансовому ринку, важливо враховувати помилки інвесторів і правильно керувати власним капіталом. Для цього потрібно, зокрема, обрати торгову платформу, яка дозволить зручно диверсифікувати свої вкладення, визначитися із найбільш вдалими інструментами для інвестицій, аналізувати ринок, швидко здійснювати угоди та фіксувати прибуток.

Однією з таких платформ є Libertex від Forex Club. Всі операції в Libertex можна провести в режимі одного вікна, з будь-якого сучасного пристрою – як з комп'ютера (через вебдодаток), так і з мобільних телефонів (за допомогою програм для операційних систем iOS та Android). При цьому платформа надає доступ до понад 300 активів. Серед них:

  • Акції найбільших світових компаній;
  • Фондові індекси провідних країн світу;
  • Нафта та газ;
  • Дорогоцінні метали;
  • Валюти й криптовалюти;
  • Інші активи.
Важливо! Завдяки вбудованим інструментам технічного аналізу, а також стрічці новин, в Libertex можна легко проаналізувати ринок та спрогнозувати динаміку котирувань.

Помилки відомих інвесторів та приклад для інших / Фото Pexels

Почати вкладати гроші та отримувати прибуток у Libertex просто. Алгоритм дій такий:

  • Відкрити та поповнити рахунок;
  • Обрати актив;
  • Ввести суму інвестиційної угоди;
  • Натиснути кнопку "купити", щоб монетизувати зростання, або – "продати", аби отримати прибуток на зниженні;
  • Дочекатися бажаного результату та закрити угоду в цьому ж вікні.

Розібратися в тому, як правильно інвестувати та без ризику для власних коштів, можна використовуючи вбудований в Libertex безплатний деморахунок, на якому вже є 50 тисяч доларів. Після цього в один клік реально перейти на справжній рахунок, щоб почати отримувати прибуток.