Можливості фондового ринку: що варто про це знати

12 січня 2024, 13:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

У теперішніх реаліях економічної нестабільності виникає питання: “Як вберегти власні кошти від знецінення?”. І тут варто поцікавитися популярними способами примноження та збереження капіталу у країнах з розвиненою економікою. Мова йде про фондовий ринок.

Найважливіше, що варто знати про фондовий ринок, – це те, що не потрібно бути мільйонером, щоб розумітися на цьому. Адже, торгуючи на ринку навіть із незначною сумою, можна отримувати пасивний дохід. Тож що таке фондовий ринок, як він працює та які найпопулярніші фондові ринки у світі – 24 Канал відповідає на найпопулярніші питання.

До теми Нові реалії на фондовому ринку: як техгіганти знову змінюють правила гри

Що таке фондовий ринок

Успішним інвестором на фондовому ринку можна стати тільки зі знаннями про цю сферу. Це перш за все індекси, біржі, брокери, акції, дивіденди й термінології, пов'язані з торгівлею.

Що таке фондовий ринок 

 

Це певні економічні відносини між покупцем та продавцем. Вони виконують як діяльність на фондових біржах, так і проводять торгівлю. Завдяки такій сукупності дій торгівля цінними паперами стає можливою. Не дарма фондовий ринок називають ще ринком цінних паперів.
Важливо! Головним товаром на фондових ринках виступають цінні папери, а саме облігації, ф'ючерси, акції, опціони, паї біржових фондів тощо.

Де у світі найбільші фондові ринки

За даними Statista, станом на січень 2023 року, найбільші фондові ринки у світі – в США, Японії та Великій Британії.

Розподіл країн з найбільшими фондовими ринками в усьому світі за часткою загальної вартості світового ринку акцій становить:

  • США має приблизно 58,4% від світової кількості,
  • Японії приблизно 6,3%,
  • а у Великій Британії приблизно 4,1%.
Нагадаємо! Організацією, яка надає можливість здійснювати торгові операції на ринку та зводити покупців та покупців, є фондова біржа. За допомогою біржі особа може придбати або продати різні активи – акції, облігації, інвестиційні паї, опціони та ф'ючерси.

До найбільших фондових бірж належать:

  • Нью-Йоркська фондова біржа (New York Stock Exchange) є найбільшою фондовою біржею не тільки США, але й всього світу. Діяльність NYSE є абсолютно прозорою і працює за принципом "усі бачать усіх" – спеціальна програма для користувачів біржі дозволяє відстежувати дії трейдерів.
  • Лондонська фондова біржа (London Stock Exchange), скорочено LSE. Вона є однією із найстаріших бірж Європи й найвідоміша серед світових ринків цінних паперів.
  • Токійська фондова біржа (Tokyo Stock Exchange), або ж TSE – це четверта у світі й перша в Азії біржа за обсягом ринкової капіталізації представлених там компаній. До речі, на платформі торгуються акції відомих автомобільних концернів Honda, Mazda, Toyota.

Як працює ринок цінних паперів

Торгівля відбувається між суб'єктами (продавцем та покупцем) на законодавчому рівні, тому будь-які фінансові транзакції захищені. Крім того, ведеться контроль за оподаткуванням, вартістю цінних паперів та іншими операціями.

Зверніть увагу! Діяльність будь-якого фондового ринку контролюють регулятори. В Україні це Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Саме ця установа видає ліцензії учасникам. Вимоги щодо здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами в Україні можна переглянути за посиланням.

Будь-яка робота ринку неможлива без учасників (покупців та продавців). Серед професійних гравців ринку є дилери, банки, брокери та трейдери.

Після того, як інвестор вивчає фондовий ринок, він розпочинає здійснювати торгівлю. Для цього особа може звернутися до брокера, адже він виступає посередником між продавцями та покупцем.

Зауважте! Заробляти на акціях можна не тільки за допомогою фондового ринку.

Інструкція як користуватися платформою:

  • Потрібно завантажити додаток програми. Це можна зробити за допомогою телефона (iOS та Android). Після цього відкрити рахунок.
  • Оберіть актив, з яким хочете працювати: від CFD на акції, фондові індекси, валюти до криптовалют, та інших активів. Загалом на платформі представлені понад 300 інвестиційних інструментів.
  • Обравши інструмент, варто проаналізувати його динаміку котирувань. Далі визначитись із напрямком інвестиційної угоди.
Важливо! Точний аналіз можна провести завдяки вбудованим інструментам технічного аналізу та стрічці фінансових новин.
  • Оберіть суму, яку ви готові інвестувати. Для того, щоб збільшити результативність, можна встановити мультиплікатор. Але в цьому випадку варто пам'ятати й про ризики.
  • Крім того, для мінімізації потенційних збитків та отримання бажаного рівня прибутку можна встановити Take Profit та Stop Loss.
  • Після цього натисніть кнопку "купити" або "продати" та очікуйте прибутку.

Торгівля фінансовими інструментами є ризикованою діяльністю і може принести як прибуток, а й збитки. Розмір можливих втрат обмежений сумою депозиту.