У результаті інформаційне агентство Bloomberg зарахувало турецьку ліру до найбільш програшних валют ринків, що розвиваються. У жовтні споживчі ціни в Туреччині збільшилися на 11,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Цікаво: Які валюти керують світом: 5 резервних валют

Чому курс ліри впав

Значним каталізатором для ослаблення національної валюти Туреччини стало рішення центрального банку країни, ухвалене минулого місяці, залишити без змін базову процентну ставку РЕПО. Водночас, фінансовий регулятор і далі погоджував заходи, що сприяють підвищенню вартості запозичень. Однак ці рішення центробанк країни вже ухвалював приховано.

Негативно впливає на курс ліри і ймовірна перемога на виборах США кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Зокрема, передбачається, що він займе жорсткішу позицію щодо Туреччини, ніж нинішній президент Дональд Трамп. Тут йдеться про купівлю Туреччиною російських систем протиракетної оборони.

Окрім того, становище турецької ліри погіршує й низка інших факторів, основними з-поміж яких є:

  • скорочення валютних резервів країни;
  • посилення геополітичної напруженості;
  • погіршення ситуації з коронавірусом.

Новини валютних ринків: Курс рубля сильно впав до долара і євро на тлі обвалу цін на нафту: яка реакція Кремля

Падіння нацвалют на ринках, що розвиваються: передісторія

  • У травні 2019 року курс турецької ліри рекордно знизився по відношенню до американського долара – впав до 7,3 ліри за долар. У результаті уряд Туреччини заборонив банкам Citigroup, BNP Paribas і UBS проводити платіжні операції в лірах.
  • На початку 2020 року, у січні, найслабшою валютою за версією Bloomberg було аргентинське песо. Тоді курс валюти опустився до 80,4 песо за долар США.
  • У червні 2020 року Bloomberg зарахував до категорії найслабших валют Азії індійську рупію. Вартість цієї валюти впала за пів року на 5,6% по відношенню до американського долара.