Він є прихильником філософії ефективного альтруїзму, яка набирає шалені оберти у світі. У цьому контексті Бенкман-Фрід відрізняється від інших мільярдерів, оскільки його головною ціллю є не лише заробити гроші, але й вплинути на світ.

Варте уваги Рідкісні "єдинороги": як інвестору не пропустити стартап на мільярд

Найбагатший криптомільярдер розповів про рентабельність інвестицій

Досвідчений трейдер, який колись працював у фірмі Jane Street, звернув увагу на новий світ – цифрові валюти. На той момент Бенкман-Фрід встиг розчаруватися традиційними біржами і, на його думку, безглуздою системою маржі, яка дозволяє людям торгувати, позичаючи кошти, часто, навіть некомпетентним механізмам управління ризиками. Інвестор побачив можливість заробити гроші – великі гроші. Досить швидко підприємець став лідером у просторі, який розвивається шаленими темпами.

У 2017 році він створив кілька проєктів:

  • торговельну фірму Alameda Research, яка управляє цифровими активами на 100 мільйонів доларів,
  • біржу криптовалютних деривативів FTX, яка регулярно проводить транзакції на суму 5 мільярдів доларів в день,
  • децентралізовану біржу Serum.

Ефективний альтруїзм

Це філософія й соціальний рух, який використовує докази, щоб визначати найефективніші способи допомоги іншим.
Історія успіху Сема Бенкмана-Фріда: дивитися відео

Наразі його капітал оцінюють в 11,5 мільярда доларів. Ця оцінка не враховує 23 мільярди доларів, заблокованих криптографічно, щоб гарантувати користувачам, що він не буде заливати ринок. У 2021 році Бенкман-Фрід очолив рейтинг Forbes 30 Under 30. Крім того, він отримав звання найбагатшого і найвідомішого криптомільярдера у світі.

У лютому він заснував некомерційний фонд FTХ, який має мандат віддавати 1% від чистого прибутку біржі криптовалютних деривативів FTX. За даними організації, на благодійність вже пожертвували понад 9 мільйонів доларів. Сферами інтересу фонду є боротьба з хворобами та добробут тварин.