Укр Рус
19 квітня, 11:08
2

Росія намагається врятувати рубль: чи вдається стримати зростання

Основні тези
  • Резерви Фонду національного добробуту Росії можуть вичерпатися через пів року через падіння цін на нафту, скоротившись з 11 до 3,8 трильйона рублів з початку 2022 року.
  • Посилення рубля не компенсує падіння доходів, що призводить до зростання інфляції та поглиблення дефіциту бюджету Росії.

Резерви Фонду національного добробуту Росії можуть вичерпатися вже за пів року в разі подальшого падіння цін на нафту. З початку 2022 року ліквідна частина Фонду скоротилася майже втричі – з 11 до 3,8 трильйона рублів.

Росія намагається врятувати рубль

Саме ці резерви частково дозволяли Кремлю фінансувати війну проти України на тлі зростаючих витрат, передає 24 Канал. Однак через зниження нафтових доходів і зміцнення рубля Росія втрачає й ці можливості. Посилення національної валюти не компенсує падіння надходжень, інфляція зростає, а дефіцит бюджету поглиблюється.

Читайте також Чи приймають долари 2003 року: є чітка відповідь

Раніше Росія компенсувала втрати від падіння нафтових доходів за рахунок девальвації рубля – чим слабша валюта, тим більші надходження в рублях при однакових валютних обсягах. За словами економіста Олега Гетмана, в окремі періоди курс сягав 100-108 рублів за долар, що штучно збільшувало рублеву частину доходів бюджету.

Однак нині Кремль, навпаки, дозволив рублю ревальвувати – курс з початку року знизився зі 100 до 86 рублів за долар. Причини такого кроку поки що офіційно не пояснені. Ймовірно, влада намагається стримати інфляцію, але фахівці сумніваються, що це справді допоможе.

Зауважте! При цьому міцніший рубль лише погіршує ситуацію з бюджетними надходженнями – зменшення валютного виторгу тепер дає ще менше в перерахунку на національну валюту.