Скільки коштують еталонні марки нафти

Станом на 18 серпня, марка нафти Brent торгується за ціною 95,82 долара за барель, що на 3,24 долара менше ніж днем раніше. Тоді як з початку торгів ця марка нафти зросла на 2,32%, згідно з даними Finance!Yahoo.

Корисно Надійна гавань: які активи найбезпечніше обирати цієї осені

Водночас контракти на нафту під маркою WTI зараз коливаються на рівні 90,15 долара за барель. У порівняні з попереднім днем сировина на 3,03 долара коштує менше. Але з початку дня марка нафти пішла вгору 2,32%. Тоді як за даними Bloomberg, ціна нафти становить:

  • марка Brent торгується на рівні 95,85 долара за барель (+ 3,32 долара),
  • барель американської нафти WTI торгується за ціною у 90,19 долара (- 3,04 долара).

Згідно з даними про торги на ринку нафти від Bloomberg, еталонні марки нафти демонструють позитивну динаміку котирувань на торгах на ринку.

Що відбувається на ринку

У четвер ціни на нафту пішли вгору через звіт про запаси нафти у США, які скоротилися на 7 мільйонів барелів. Також згадують про заборону на російську нафту до кінця року. Ці фактори компенсували побоювання щодо того, що потенційна рецесія у розвинених країнах може вдарити по попиту, за даними Reuters.

Новий тиждень ринок нафти почав з різкого спаду. Один із ключових факторів – страхи щодо попиту на нафту у зв'язку з досить негативним звітом щодо стану економіки в Китаї. Це призвело до нової хвилі побоювань щодо потенційної рецесії, пише Reuters.

Крім того, нафти 17 серпня впала до мінімального рівня за 6 місяців після короткого зростання. Тут теж неабияку роль відіграє рецесію, оскільки занепокоєння щодо перспективи глобальної кризи, яка послабить попит, затьмарило звіт про зниження запасів нафти та бензину в США, інформує Reuters.

Прогнози щодо цін на нафту:

  • У Goldman Sachs вважають, що ціна нафти під маркою Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Експерт підкреслив, що на ринку фіксують дефіцит навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Якщо ж сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит.
  • Про це інформує компанія Citigroup, яку недавно залучили до процесу підготовки продажу авторитетного американського журналу Forbes.

Це вас може зацікавити – Зеленський віддав шану загиблим воїнам у Львові: дивитися відео