Почнемо з того, що два найбільших експортери нафти продовжили добровільне скорочення обсягів видобування до кінця року. Йдеться про Саудівську Аравію та Росію. Прямий результат цього рішення – зменшення пропозиції на ринку та, можливо, навіть виникнення деякого дефіциту.
Цікаво Техгіганти демонструють сильні позиції: чому це важливо у сучасних умовах
Про те, як це вплине на динаміку нафтових котирувань на ринку та які можливості відкриває для інвесторів вже сьогодні – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Нафти на ринку буде менше
Згідно з останнім рішенням, Росія до кінця поточного року буде скорочувати обсяги видобування нафти на 300 тисяч барелів на добу. Саудівська Аравія на добровільній основі буду видобувати на 1 мільйонів барелів менше на добу.
Крім того, країни ОПЕК+ ще раніше ухвалили рішення про зниження квот на добування нафти до кінця 2024 року. Тож рішення як ОПЕК+, так і Саудівської Аравії сприяють скороченню пропозиції нафти на світовому ринку, а його учасники непокояться щодо ймовірного дефіциту нафти.
Нафти на ринку буде менше / Фото Shutterstock
Реакція ринку
Очевидно, що ринкові котирування відреагували на такі рішення впевненим зростанням. Для прикладу, у вересні вартість котирувань нафти під маркою Brent перетнула позначку у 90 доларів за барель. Американська сировина WTI теж впритул наблизилася до цього рівня. Подальші скорочення обсягів видобування чорного золота головними експортерами, найімовірніше, будуть сприяти ще більшому зменшенню пропозиції та зростанню цін.
Ба більше, цілком реально, що ціни на нафту перетнуть ще один важливий психологічний рівень – 100 доларів за барель. Усе це, безсумнівно, відкриває широкий спектр можливостей для інвесторів, які оберуть сьогодні вкласти кошти у нафтові активи.
Як діяти інвесторам
Подорожчання котирувань нафти однозначно допоможе експортерам сировини істотно збільшити доходи. Але це також можливість для інституційних та приватних інвесторів.
Адже для того, щоб отримувати прибуток на нафті, інвесторам не потрібно її видобувати, зберігати чи транспортувати. Достатньо просто провести правильні угоди, продаючи та купуючи контракти на "чорне золото". Проводити такі операції допомагають торгові платформи та компанії, які надають доступ до фінансових інструментів.
Для прикладу, можна звернути увагу на торгову платформу Libertex від компанії Forex Club, яка допомагає інвесторам у всьому світі з 1997 року отримувати та використовувати нові можливості. Ця платформа пропонує понад 300 різних фінансових інструментів. Серед них:
- Контракти на нафту марки Brent та інші енергоносії;
- Валюти й криптовалюти;
- Акції;
- Фондові індекси;
- Сільськогосподарські активи.
Усі ці активи можна використати як для заробітку, так і диверсифікації інвестиційних портфелів. До того ж понад 2,9 мільйона трейдерів уже обрали саме торгову платформу Libertex для інвестицій та отримання прибутків завдяки різним фінансовим інструментам.
Як зробити перші кроки
Аби почати здійснювати угоди та отримувати прибуток на платформі Libertex потрібно зробити кілька кроків. Найперше варто відкрити та поповнити рахунок у Libertex. Далі слідують такі дії:
- Обрати актив;
- Визначитися із сумою інвестиційної угоди та її напрямком;
- Залежно від очікувань та прогнозів, натиснути кнопку "купити" або продати;
- Після цього залишиться дочекатися бажаного результату та закрити угоду.
Як інвесторам використати нові можливості на ринку нафти / Фото Shutterstock
Усі вище згадані операції можна провести буквально в одному вікні та практичного з будь-якого сучасного пристрою. Адже платформа Libertex доступна як вебсторінки з комп'ютера, так й через застосунки для iOS та Android на мобільних телефонах. Завдяки цьому зникає прив'язка до місця перебування. Головне – доступ до Інтернету.
Перш ніж інвестувати власні та справжні гроші, варто здійснити кілька угод на безплатному деморахунку, на який уже нарахували віртуальні 50 тисяч доларів. Це можливість зрозуміти особливості платформи, навчитися аналізувати ринок за допомогою вбудованих у Libertex інструментів технічного аналізу та зрозуміти, як правильно здійснювати інвестиційні угоди.