Скільки коштують еталонні марки нафти

Станом на 16 серпня, марка нафти Brent торгується за ціною 94,68 долара за барель, що на 1,56 долара більше ніж днем раніше. Тоді як з початку торгів ця марка нафти подешевшала на 0,44%, згідно з даними Finance!Yahoo.

Корисно Надійна гавань: які активи найбезпечніше обирати цієї осені

Водночас контракти на нафту під маркою WTI зараз коливаються на рівні 89,37 долара за барель. У порівняні з попереднім днем сировина на 1,91 долара коштує більше. Але з початку дня марка нафти втратила 0,04%. Тоді як за даними Bloomberg, ціна нафти становить:

  • марка Brent торгується на рівні 94,98 долара за барель (+ 1,75 долара),
  • барель американської нафти WTI торгується за ціною у 89,53 долара (+ 2,13 долара).

Що відбувається на ринку

На початку цього тижня на ринку нафти зафіксували стрімкий спад. Одна з головних причин – страхи щодо попиту на нафту у зв'язку з досить негативним звітом щодо стану економіки в Китаї. Це призвело до нової хвилі побоювань щодо потенційної рецесії, пише Reuters.

Водночас Міжнародне енергетичне агентство вважає, що країни з ОПЕК+ малоймовірно підуть на збільшення пропозиції нафти на ринку у найближчі місяці. Це пояснюють обмеженістю вільних потужностей, інформує видання Bloomberg.

Також додають що, загалом досить символічне підвищення обсягів видобування нафти на 100 тисяч барелів на день у вересні, може фактично обернутися скороченням, адже видобуток сировини на території росії зменшується.

Прогнози щодо цін на нафту

Фахівці намагаються зрозуміти, в яку сторону може піти ціни на нафту у найближчому майбутню. Наразі вони враховують ймовірність рецесію як один з основних факторів впливу на енергетичному ринку:

  • У Goldman Sachs вважають, що ціна нафти під маркою Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Експерт підкреслив, що на ринку фіксують дефіцит навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Натомість у Королівському банку Канади очікують, що нафта може мати потенціал ціни аж до 150 доларів і навіть вище за барель протягом наступних 18 місяців.
  • Якщо ж сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит.
  • Про це інформує компанія Citigroup, яку недавно залучили до процесу підготовки продажу авторитетного американського журналу Forbes.