Як війна в Ізраїлі вплинула на вартість нафти

Так, ф'ючерси на нафту типу Brent на січень зросли на 40 центів, або 0,5%, тобто до 80,41 долара за барель о 07:29. Ф'ючерси на американську "легку" нафту West Texas Intermediate (WTI) на грудень стали на 30 центів або 0,4% більшими, тобто до 76,04 долара.

Читайте також: Розслідувачі викрили таємну схему продажу російської нафти, яку організував завод з Болгарії

Цього тижня ціни на нафту Brent зменшилися на 5,7%, а на WTI — на 5,9%, що є найбільшим спадом за три тижні поспіль з травня. Це пов'язують із загрозами перебоїв постачання нафти через війну на Близькому Сході.

Конфлікт залишається добре локалізованим в межах Гази, попри побоювання, що він може розростися, оскільки сусідні арабські країни демонструють своє невдоволення,
— кажуть аналітики.

Раніше Білий Дім заявляв, що Ізраїль погодився призупинити військові операції в деяких частинах північної Гази на чотири години на день. І, хоч побоювання щодо поставок зменшились, зростає тривога стосовно попиту на нафту.

Особливо тривога зростає з боку Китаю, який є найбільшим імпортером нафти у світі.

Аналітики з Citi 9 листопада висловили очікування, що ціни відновляться після падіння до мінімуму з липня на цьому тижні. На це додатково вплине скорочення ремонтних робіт на нафтопереробних заводах і зміна співвідношення між ризиком і винагородою для інвесторів після недавнього розпродажу.