Про це повідомляє Мінфін із покликанням на директорку-розпорядницю МВФ Кристаліну Георгієву.

До теми: Скільки часу світова економіка відновлюватиметься від кризи через пандемію: прогноз

Про що розповіла голова МВФ

Як заявила Георгієва, відновлення економіки розпочинається в умовах стрімкого поширення коронавірусу в усьому світі. Країни-учасниці МВФ готові допомогти організації за необхідності, зазначила очільниця фонду.

Прогнози МВФ щодо відновлення світової економіки

  • Раніше МВФ повідомив, що пандемія коронавірусу завдасть більш масштабної шкоди світовій економіці, ніж було спрогнозовано раніше. У результаті міжнародний кредитор знизив прогноз для світового ВВП на 2020 рік.
  • У порівнянні з квітневими оцінками, темпи зростання світової економіки в 2021 році становитимуть 5,4%. Так, у квітні цей показник знаходився на рівні 5,8%.
  • Згідно з оцінками МВФ, економіка країн із ринком, який формується, та країн, що розвиваються, у 2020 році впаде на 3% проти раніше прогнозованого 1%. Однак у 2021 році вона зросте на 5,9% (згідно з минулим прогнозом зростання мало становити 6,6%).

Актуально: Не скоро: в МВФ заявили, коли Україна повернеться до докризового стану економіки

Як у МВФ оцінюють економічну ситуацію в Україні?

Ще на початку червня, після затвердження програми допомоги Україні, МВФ погіршив прогноз падіння українського ВВП у 2020 році до 8,2%.

З-поміж причин зниження цього показника – слабкий запас накопичень у населення і обмежена фіскальна підтримка економіки.