Яку допомогу отримає Україна у 2024 році

Під час заходу, організованого Європейською Бізнес Асоціацією "EBA Global Outlook: Нова економіка України" міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що до кінця 2023 року Україна очікує від США 3,3 мільярда доларів допомоги. Ці кошти потрібні для покриття дефіциту держбюджету.

Читайте також Техгіганти демонструють сильні позиції: чому це важливо у сучасних умовах

Водночас у 2024 році Мінфін очікує, що допомога складатиме на рівні 2023 року. Це близько 12 – 14 мільярдів доларів. Усі вони підуть на фінансування держбюджету.

Не менше, ніж цього року: десь від 12 мільярдів до 14 мільярдів доларів. Це те, що ми розробляємо,
– додав міністр.

Цього року зовнішнє фінансування держбюджету України становило 42 мільярди доларів. З них 35 мільярдів пішло на покриття дефіциту платіжного балансу, а решта – на ріст резервів та виплату боргів.

Нова перевірка в банках для українців

Як розповідають в Нацбанку, нові вимоги для проведення фінансового моніторингу запровадили для підвищення результативності. Йдеться й про те, що це зменшуватиме ризик відмивання коштів, фінансування тероризму та іншої діяльності.

  • Відтак регулятор зобов'язав кредиторів реагувати на ситуації перевищенням максимальної суми фінансових операцій, яку початково вказав клієнт.
  • Список індикаторів підозрілих фінансових операцій клієнта розширився: включили перевищення у понад 2 рази на місяць максимальної суми фінансових операцій, заявленої клієнтом до встановлення ділових відносин/оновленої під час його обслуговування.
  • Це буде стосуватися й нетипової активності за рахунками клієнта.