Після того, як Федеральна резервна система США підвищила ключову ставку до 1% на американському ринку зафіксували обвал. Тоді як фондові індекси США досі продовжують падати.

Цікаво Піднебесна не може перемогти пандемію: чи варто інвестувати в китайські компанії

На цьому фоні інвестори все частіше замислюються над переведенням заощаджень в активи з низьким ризиком. Що робити й куди вкладати кошти, якщо немає готовності йти на великий ризик – читайте у матеріалі 24 каналу.

Які опції не є найкращими

Важливо, що звичні для всіх депозити в банку розраховані більше на збереження капіталу, ніж на його збільшення. Тому не варто розглядати цей інвестиційний інструмент як спосіб збільшити свій дохід. Ситуація наступна:

 • часто ставки за депозитами лише трохи перевищують інфляцію;
 • наприклад, в Україні у 2021 році інфляція сягнула 10%;
 • середні ставки за депозитами коливалися в діапазоні від 7,19% – 8,68%.

Аналогічна ситуація з нерухомістю, яку теж не варто розглядати як інструмент для інвестицій. По-перше, далеко не кожен може придбати нерухомість, щоб її здавати в оренду.

По-друге, цей спосіб збереження коштів вимагає чималих вкладень на початкових етапах. Зокрема, йдеться про витрати на ремонт чи інше моменти, а прибуток може й зовсім дорівнювати нулю, якщо не вдасться знайти орендаря.

Варіанти, які варті уваги

Дорогоцінні метали

На фоні цього в рази кращий варіант для вкладання коштів – активи на фінансовому ринку, які можуть принести досить хороший рівень прибутку з мінімальними ризиками. Відкриває список найбільш привабливих та найменш ризикованих активів для інвестицій головний дорогоцінний метал у світі – золото. Серед основних переваг:

 • ​Ліквідність та захист від інфляції. Тож, золото не втрачає своєї цінності, коли світові валюти девальвують;
 • Те саме ж стосується й акцій: багато інвесторів використовують цей актив як хеджування, коли фінансові ринки падають.
 • Це добре помітно завдяки динаміці цін на золото за останні 20 років: середня вартість дорогоцінного металу у 2000 році становила 279,11 долара за унцію, а 2020 року цей показник зріс до 1769,64 долара за унцію.

Щодо недоліків, то найчастіше отримати великий прибуток завдяки інвестиціям у золото можна у період нестабільності.

Найнадійніші опції для інвесторів у 2022 році / Інфографіка Trading Economics

Цінні папери

Ще один типовий актив, який заслуговує на увагу й може принести непоганий прибуток, – акції. Щороку американський журнал Fortune випускає рейтинг компаній із найвищою прибутковістю у світі. Тож, інвестор може додати до свого портфеля – акції деяких компаній із вершини списку. До переліку плюсів тут можна віднести наступні моменти:

 • Такі знамениті компанії, як Apple або Amazon, мають тривалу історію, відомий бренд й найголовніше величезний прибуток;
 • Великі корпорації здатні відновлюватись навіть після тривалих спадів;
 • Наприклад, ціна акцій компанії Walmart на відкритті торгів 1 травня 2020 року коливалися на рівні 121,48 долара за штуку, а 1 травня 2022 року – на рівні 154,68 долара за штуку. Примітно, що така динаміка зберігалася й під час пандемії.

Біржовий інвестиційний фонд

Для тих, хто хоче отримати максимальний прибуток з мінімальними ризиками, найбільше підходить ETF Exchange Traded Funds. Цей інструмент також відомий як біржовий інвестиційний фонд.

Зверніть увагу Долар на максимумі: які валюти зараз найперспективніші для інвесторів

ETF – фонд, в якому зібрані різні цінні папери, що ґрунтуються на індексі, секторі або галузі економіки. Тут до ключових переваг відносять:

 • Інвестор має можливість вкласти кошти у кілька активів, розподіляючи цим свій капітал між ними й мінімізуючи ризики;
 • Загалом, щоб самостійно створити інвестиційний портфель, необхідно витратити багато сил і часу. Тоді як ETF – мініпортфель, що складається з сотні цінних паперів, які можна придбати лише одним кліком.

Найнадійніші опції для інвесторів у 2022 році / Фото Pexels

Водночас аби визначити, якому ETF надати перевагу потрібно докласти чимало зусиль: порівняти розмір комісійних, переконатися у ліквідності фонду, стежити за коефіцієнтом витрат тощо. Проте усе це можна не робити самостійно, а натомість скористатися, наприклад, вже готовими списками найбільш привабливих ETF. Для прикладу, на торговій платформі Libertex зібрані найвигідніші та найцікавіші для інвесторів інструменти.