Перш за все Національний банк наголосив, що банківська система України продовжує працювати без перебоїв, попри масові ракетні обстріли. Регулятор також підтримує контакт з іншими банками на постійній основі та робить усе, аби вони могли працювати у нормальному режимі.

Зверніть увагу Острівки стабільності: які активи завжди будуть приносити прибуток

Заява Нацбанку після масової ракетної атаки

Крім того, у НБУ закликали усі українські банки організувати роботу своїх сервісів у дистанційному режимі, тоді як відділення мають функціонувати у безпечному форматі.

Щодо роботи системи електронних платежів, то у НБУ запевнили, що вона працює без змін. До того ж українські банки мають доступ до цієї системи, тож можуть проводити платежі клієнтів у звичному режимі та без перебоїв. За даними НБУ, у нормальному режимі працюють такі опції:

  • Міжнародні карткові платіжні системи,
  • НПС "ПРОСТІР" – це державна платіжна система, в якій низку послуг можна проводити за допомогою електронних платіжних засобів;
  • Система ВаnkID НБУ.

Пам’ятайте, що найбезпечнішим і надійним способом оплати у поточних умовах є безготівкові розрахунки,
– наголосили у НБУ.

У Нацбанку також заявили, що безготівкові розрахунки проводять у звичному режимі. Такі операції проводять через POS-термінали або віддалені канали обслуговування (мобільний та інтернет-банкінг). Торговельна мережа – магазини, аптеки, АЗС – продовжують приймати безготівкову оплату.

Регулятор також звернувся до жителів України із закликом наразі обирати дистанційне банківське обслуговування, а також відмовитися від відвідування фізичних відділень банків, оскільки все ще є підвищена загроза повторних ракетних ударів.