У Deutsche Bank вважають, що політичні заяви протягом у наступних кількох тижнів будуть мати дуже важливе значення для Великої Британії. Особливо, якщо країна прагне уникнути екстремальних макроекономічних подій, зокрема кризи платіжного балансу.

Зверніть увагу Феноменальне зміцнення долара: перспективи та можливості

У Deutsche Bank оцінили ризик для Британії

У понеділок, 5 вересня, фунт стерлінгів трохи втратив позиції щодо долара США, торгуючись нижче 1,15 долара. Водночас стратег Deutsche Bank Шреяс Гопал попередив, що ризики "кризи стерлінгів" не варто недооцінювати. Він також виділив наступні моменти:

  • дефіцит поточного рахунку країни на сьогодні досяг рекордного рівня;
  • фунт стерлінгів вимагає великих припливів капіталу, підкріплених підвищенням довіри інвесторів та зниженням інфляційних очікувань;
  • однак на ринку фіксують зворотну динаміку.

Крім того, у Великій Британії найвища інфляція з країн G10, також у країні повідомляють про послаблення перспектив економічного зростання.

Велика, нефінансована та нецілеспрямована фіскальна експансія, що супроводжується потенційними змінами мандату Банку Європи, може призвести до ще більшого зростання інфляційних очікувань і – у крайньому разі – до появи фіскального домінування,
– повідомив експерт.

Вже нова очільниця британського уряду запропонувала скасувати протокол щодо Північної Ірландії, який є ключовою частиною угоди між Великою Британією та ЄС після виходу першої з блоку. У результаті це може призвести до ускладнення відносин між сторонами.

Експерт з Deutsche Bank додав, що додатковий фактор невизначеності стосовно торгової політики країни може ще більше сплутати макроекономічну картину та підірвати довіру інвесторів.