Укр Рус
27 листопада, 23:13
2

Рубль стрімко падає, російська військова економіка зазнає великого навантаження, – Politico

Основні тези
  • Рубль досяг найнижчого рівня за два роки через низькі ціни на нафту, санкції та витрати на війну.
  • Центральний банк РФ припинив купівлю валюти до кінця року та підвищив ключову ставку до 21% для стабілізації курсу рубля.
  • Падіння рубля пов'язане зі зниженням цін на нафту та новими санкціями США, що обмежили можливості російських компаній.
  • Жорстка монетарна політика викликає критику серед промисловців, а ЦБ РФ може ще більше підвищити ставку.

Рубль досяг найнижчого рівня за останні два роки. Російська економіка зазнає серйозного тиску через низькі ціни на нафту, посилення санкцій та зростання витрат на війну.

Центральний банк Росії у відповідь оголосив про припинення купівлі валюти до кінця року, щоб обмежити пропозицію рублів і стабілізувати курс. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Politico.

Дивіться також "Там рубль впав, а хто підніме?": у Росії масово ниють через нестримний обвал валюти

Чому рубль почав падати

Заходи Центрального банку Росії також спрямовані на боротьбу з інфляцією, яка офіційно становить 8,5%, хоча приватні дослідження, наприклад ROMIR, вказують на значно вищі показники. Наразі ключова ставка підвищена аж до 21%.

Довідка: Курс рубля на короткий час впав до 114,75 за долар, що стало найнижчим показником із березня 2022 року. Попри часткове відновлення до 113,15, рубль втратив понад 7% вартості всього за день.

  • Ціна нафти падає

Падіння рубля частково пояснюється зниженням цін на нафту, спричиненим слабким попитом у Китаї та Європі, а також зростаючими поставками з США, Бразилії та Гайани. Зокрема, цього тижня нафта марки Brent подешевшала майже на 4% через зниження напруги між Ізраїлем та Хезболлою.

  • Санкції США

Додатковий удар по рублю завдали нові санкції США, які торкнулися "Газпромбанку", російських реєстраторів цінних паперів, фінансових установ і чиновників. Це обмежило можливості російських компаній на міжнародному ринку.

  • Жорстка монетарна політика

Жорстка монетарна політика викликає критику серед російських промисловців, таких як металургійний барон Олег Дерипаска та Сергій Чемезов, впливовий глава оборонного конгломерату "Ростех".

Металургійний магнат Олексій Мордашов заявив, що центральний банк має переглянути свої дії, адже ключова ставка, що у 2,5 раза перевищує рівень інфляції, не дає очікуваного ефекту. Голова ЦБ Ельвіра Набіулліна натомість пригрозила ще більшим підвищенням ставки на наступному засіданні центробанку.