Останні зміни Індексу долара США на ринку

Під час торгів у четвер, 12 січня 2023 року, котирування Індексу долара США коливаються на рівні 103,01 інформує Yahoo!Finance. З початку торгової сесії цей показник втратив 0,17%, а коливався в діапазоні 103,00 – 103,29.

Актуально Нафта у пріоритеті: Китай анонсував амбітні плани, які кожен може використати

Крайні позиції для Індексу долара за останні 12 місяців:

  • Цей показник досяг річного максимуму на рівні 114,78. Ба більше, це піковий рівень для Індексу за 20 років;
  • Натомість мінімально котирування впали до 94,63 за аналогічний період, за даними CNBC.

Загалом Індекс долара США уже суттєво відійшов від максимального показника за 20 років. Ба більше, цей показник впритул наблизився до мінімального рівня за 7 місяців – 102,93.

Серед головних причин, які підштовхують долар до знецінення, – очікування щодо відмови Федерального резерву від агресивної монетарної політики, пише Reuters.

Що таке Індекс долара

США Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона.

Йдеться про євро, єну, фунт стерлінгів, канадський долар, шведську крону та швейцарський франк.

Динаміка інших валют

Британський фунт втратив 0,1% проти долара під час торгів. Аналогічну динаміку продемонструвала й офіційна валюта країн Єврозони – євро. Проте на попередній сесії остання досягла максимуму за 7 місяців.

Позиції євро підсилюють останні заяви чиновників з Європейського центрального банку, які закликають політику підняття процентних ставок, інформує видання Reuters.

Єна істотно зміцнила позиції на ринку, оскільки Банк Японії може розглянути побічні ефекти послаблення монетарної політики на наступному тижні. Валюта подорожчала на 0,8% до 131,36 за долар США під час торгів в Азії.

Більше новин про динаміку долара на ринку:

  • Проте в останньому кварталі 2022 року Індекс долара зафіксувала найбільші втрати за 3 місяці за останні 12 років. Загалом це сталося через настрої інвесторів щодо монетарної політики Федерального резерву;
  • Зокрема, вони вважали, що центробанк США не буде підіймати ставку вище 5%, оскільки інфляція поступово спадає. Наразі цей показник становить 4,25% – 4,50%;
  • Водночас це не завадило американській валюті за рік досягти найкращого результату на ринку за 7 років – з 2015 року. Йдеться про річне зростання на рівні 8,6%.