Економіка Великобританії скоротилася найбільше з 1979 року. На початку 2020 року британці та британський бізнес скоротили свої витрати, що ніби зупинило економіку, передає Investing. Таке спричинив коронавірус та реакція урядом на нього введенням карантину.

Важливо Готівкові платежі можуть обмежити в ЄС: що це означає

ВВП Великобританії падає

ВВП за перший квартал (січень-березень) 2020 року знизився на 2,2%, повідомляє Управління національної статистики (ОНС). Раніше різні експерти в опитуванні Reuters зійшлися на прогнозі у 2% падіння. Таким чином реальність показала гірші показники, ніж могли прогнозувати експерти.

Як Британія виходитиме з кризи

Прем'єр-міністр Борис Джонсон викладе свій план щодо прискорення відновлення економіки Великобританії пізніше у вівторок, коли він пообіцяє прискорити 5 мільярдів фунтів (6,13 мільярда доларів) інвестицій в інфраструктуру.

Економіка Великої Британії може скоротитися на 20% у першій половині 2020 року, Банк Англії заявив на початку цього місяця, коли повний ефект від закриття завдав шкоди більшості секторам економіки у квітні-червні. Міністерство внутрішніх справ заявило, що спад в економіці цього року може бути найгіршим за три століття.

Британці мало витрачають

Дані показали, що британці почали дуже мало витрачати – найменше, починаючи з 1950-х років, коли ці дані почали вести.

Блокування більшості підприємств 23 березня означало, що британці витрачали, навіть якщо хотіли,
– заявив Томас П'ю, британський економіст з питань капітальної економіки.

Коефіцієнт заощаджень домогосподарств зріс до 8,6% у першому кварталі з 6,6% в кінці 2019 року.

Прогнози Скільки часу світова економіка відновлюватиметься від кризи через пандемію

Дефіцит платіжного балансу – давнє занепокоєння для інвесторів, оскільки він робить Британію залежною від іноземного надходження готівки – зріс до 21,1 мільярда фунтів (25,9 мільярда доларів) у першому кварталі, порівняно з середнім прогнозом 15,4 мільярда фунтів у Reuters (опитування економістів).