Від успіху до краху: корисні та шкідливі фактори, які впливають на прибуток

22 червня 2023, 23:52
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Все більше людей починають цікавитися інвестуванням чи трейдингом. Як й у будь-якій сфері, тут теж є конкретні правила та принципи, а також звички, які впливають на успішність та прибутковість на ринку.

Зокрема, торгівля на фінансовому ринку вимагає точного розрахунку і "холодної голови", а от схильність до загальної паніки та спонтанні рішення найчастіше можуть зіпсувати всю картину. Про ключові фактори, які допомагають та заважають інвесторам – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу Газ у Європі може коштувати менше ніж 0: що це означає для інвесторів

Позитивні звички

Щоб бути інвестором, потрібно зберігати холоднокровність і часто залишатися вірним своїм орієнтирам і планам. Це стосується навіть тих випадків, коли все йде не так, як очікували спочатку. Ось, які фактори зіграють добру службу тому, хто прагне капіталізувати різну динаміку на фінансовому ринку:

  • Тверезий розрахунок

Не варто діяти повністю спонтанно (хоча, найчастіше, коригувати початкові плани теж доводиться) – необхідно дотримуватись тих орієнтирів, які були прийняті спочатку. Якщо планувалося продавати акції по 100 доларів за цінний папір, а в моменті котирування обвалилися до 50 доларів, варто притримати їх, а не розпродувати разом з всіма під час панічної хвилі.

  • Вміння коригувати стратегію

Динаміка на ринку може змінюватися досить часто. Звичайно, не варто сліпо піддаватися паніці або, навпаки, загальному ажіотажу. Проте вміння у разі потреби коригувати свою поведінку – це також дуже важлива навичка. Головне розуміти, робите ви через власні причини або просто слідуєте за іншими. Краще зрозуміти, в якому напрямку варто скоригувати свою стратегію. Наприклад, використовуючи інструменти технічного аналізу, які доступні у відомих торгових платформах.

Корисні та шкідливі принципи роботи на фондовому ринку / Фото Getty Images

  • Інформація з різних джерел

Торгуючи на ринку, грамотний інвестор має покладатися не лише на себе. Попри те, що знання та інтуїція у цій справі відіграють значку роль, варто все ж таки отримувати інформацію з великої кількості джерел.

Необов'язково сліпо дотримуватися всіх рекомендацій від аналітиків, але звернути увагу на їхні думки та скласти власну стратегію поведінки буде не зайвим. Іноді різні аналітики дають прямо протилежні прогнози, тому вкрай важливо навчитися розуміти, хто ж із них ближчий до істини. Також можна обрати найбільш авторитетних експертів, до яких варто прислухатися.

  • Розуміння того, скільки грошей людина може інвестувати

Розумний інвестор повинен усвідомлювати, яку суму він може вкласти в угоди, торгуючи на фінансовому ринку. Потрібно бути готовим до можливих збитків і важливо, щоб втрата коштів не була критичною для особистого бюджету. При цьому краще дотримуватись правил управління капіталом і вживати максимум заходів для того, щоб мінімізувати ризики втрати коштів.

Негативні фактори

Багато інвесторів роблять схожі помилки, які часто пояснюються їх надто бурхливим темпераментом чи характером, а також схильністю довіряти часом неперевіреним джерелам. Ось приклади помилкової поведінки:

  • Часта зміна погляду

Не варто постійно змінювати свій погляд на те, що відбувається на ринку, виходячи з того, що кажуть різні експерти. Позаяк джерел інформації зараз величезна кількість, варто визначити для себе лише кілька, які можна вважати справді авторитетними.

Корисні та шкідливі принципи роботи на фондовому ринку / Фото Getty Images

До теми! Інакше є ризик постійно змінювати свою стратегію в залежності від того, що говорить той чи інший експерт. Така поведінка часто призводить до втрати коштів.

Особливо це важливо у ті моменти, коли на ринку відбуваються несподівані події, і стає складно робити прогнози. Приміром, подібна ситуація сталася у 2022 році, коли на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, енергетичної кризи та загальної невизначеності експерти давали прямо протилежні прогнози, а інвестори часто робили спонтанні та необдумані дії.

  • Відсутність розрахунків

Інвестори часом працюють на ринку, повністю покладаючись лише на своє чуття та інтуїцію. Попри те, що це дійсно важливі елементи, які все ж таки варто мати у своєму арсеналі, існують й інші інструменти для аналізу ситуації. Потрібно стежити за новинами, вивчати аналітику, застосовувати інструменти технічного аналізу, хоч і не скидати з рахунків те, що каже "внутрішній голос". Сукупність цих факторів дозволить ухвалювати правильні інвестиційні рішення.

  • Надання переваги лише одному активу

Відоме правило говорить, що не потрібно "складати всі яйця в один кошик". Звичайно, у кожного може бути свій улюблений фінансовий актив – ті ж дорогоцінні метали або акції Apple. Однак все-таки не варто інвестувати в єдиний актив або сектор.

Інвестиційний портфель просто необхідно диверсифікувати, додаючи різні акції, валюти, метали або, наприклад, сировину. Чим більше інструментів пропонує компанія або торгова платформа, з якою інвестор може працювати на біржі, тим більше варіантів для диверсифікації портфеля та підвищення його прибутковості.

Корисні та шкідливі принципи роботи на фондовому ринку / Фото Getty Images

  • Надмірна консервативність

Легендарний інвестор Воррен Баффет часто радить інвестувати тільки в ті активи, механізм роботи яких людина здатна зрозуміти. Водночас у сучасному світі консервативність при роботі на фінансових ринках це, швидше, недолік ніж перевага.

Якщо обирати лише традиційні активи – на зразок золота чи акцій американських банків – є можливість залишитися без прибутку, який могли б принести інноваційні інструменти. Наприклад, на криптовалютах часом можна отримати прибутковість у сотні та тисячі відсотків.

Як скорегувати вплив негативних факторів та збільшити прибутковість

Збільшити вплив позитивних факторів і при цьому менше піддаватися негативним впливам реально. Один із варіантів – це заручитися допомогою торгової платформи, через яку можна займатися інвестиціями чи трейдингом.

Використання зручної платформи, з великою кількістю доступних активів та всіма необхідними засобами технічного аналізу дозволить отримати відразу кілька серйозних переваг:

  • По-перше, вдасться розширити спектр активів, у які можна вкладати кошти;
  • По-друге, отримання необхідної інформації та сигналів для угод;
  • По-третє, можливість правильно розраховувати інвестиційні угоди та керування власним капіталом.

Вдалий вибір

Усі вище згадані пункти дозволять збільшити прибутковість торгівлі. Однією з найбільш сприятливих платформ є Libertex від Forex Club. У ній інвесторам доступно понад 300 різних активів. Серед них як класичні, так і новіші опції:

  • Акції та валюти;
  • Метали;
  • Енергоносій;
  • Фондові індекси;
  • Криптовалюти.

Корисні та шкідливі принципи роботи на фондовому ринку / Фото Getty Images

Здійснювати угоди в Libertex можна в будь-якому місці, де є Інтернет, адже доступ до платформи можна отримати як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільного телефону, за допомогою програм для iOS та Android.

У платформу вбудовані інструменти технічного аналізу, стрічка новин та сервіс торгових сигналів. Ці інструменти дозволять оперативно отримувати необхідну інформацію, аналізувати ринок та обирати найпривабливіші активи для здійснення угод.

Важливо! Уже понад 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів з усього світу обрали саме Libertex для інвестицій на фінансовому ринку та отримання прибутку.

Як зробити перші кроки

Почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень з Libertex досить просто. Потрібно зробити кілька простих кроків:

  • Відкрити та поповнити рахунок;
  • Обрати відповідний актив;
  • Ввести суму інвестиційної угоди;
  • Далі потрібно натиснути на кнопку "купити", щоб монетизувати зростання активу, або – "продати", щоб отримати прибуток від його зниження;
  • Після цього залишиться лише дочекатися бажаного рівня прибутку та закрити угоду.

Розібратися в тому, як правильно інвестувати допоможе вбудований деморахунок, на якому є 50 тисяч віртуальних доларів. Здійснивши кілька угод на деморахунку інвестор в один клік зможе перейти на реальний рахунок та почати отримувати прибуток по-справжньому.