Сьогодні комісія за транзакцію з використанням BTC становить 1,007 долара, повідомляє Decrypt.co із покликанням на дані порталу Bitinfocharts. Цей показник став найнижчим з 28 квітня цього року.

Цікаво: Купити Coca-Cola за біткойн: як це допоможе у боротьбі проти COVID-19

Що відомо про комісію на платіжні операції з біткойном за останні місяці

  • Згідно з даними Bitinfocharts, представленими на графіку нижче, середній розмір комісії за біткойн-транзакцію активно почав знижуватися з 2 червня.
  • У першій половині квітня комісія перебувала на рівні 0,10-0,15 долара за одну транзакцію.
  • Цікаво, що 20 травня показник досягнув свого дворічного максимуму – зріс до 6,647 долара. Останнього разу така висока комісія за транзакції в мережі біткойна спостерігалася у липні 2018 року.


Як змінювався середній розмір комісії в біткойн-мережі / Графік bitinfocharts

Чому комісія різко зросла у травні? Стрімке зростання комісії за платежі в біткойн-мережі викликане халвінгом цієї криптовалюти, який, своєю чергою, призвів до часткового вимкнення обладнання для добування BTC і зниження хешрейту самої мережі. Попри ці процеси, кількість транзакцій з використанням криптовалюти не знизилося, що і спричинило зростання комісії.

Також розмір платні за транзакції з біткойном почав збільшуватися ще до того, як винагороду за майнінг цифрової валюти було розділено навпіл. У цьому випадку кількість платежів з BTC зросло, тому що всі чекали на стрімке підвищення ціни криптовалюти.

Прогнози 2020: Курс біткойна 2020: у Bloomberg прогнозують рекордний ріст ціни криптовалюти

Комісія за біткойн-транзакції все ще висока

Попри те, що середній розмір комісії за платежі в мережі Bitcoin знизився на 83% з 20 травня, сьогодні ця платня набагато вища, ніж показник на початку 2020 року.

1 січня 2020 року одна біткойн-транзакція коштувала всього 0,287 долара. Отже, сьогоднішній розмір комісії на 277% більший, ніж той, що був на початку року.