Індія припинила закупівлі ще одного сорту російської нафти
Протягом останніх двох місяців Індія припинила закупівлю преміального сорту російської нафти ВСТО. Вже не вперше країна, яка була серед лідерів за чисельністю імпорту сировини, відмовляється від російської нафти.
Поставки ВСТО в Індію
Нині головним імпортером нафти марки ВСТО залишається Китай — у 2023 році його закупівлі оцінювали на рівні 800 тисяч барелів на добу. Донедавна Індія теж була постійним покупцем цього сорту, який транспортується зі Східного Сибіру, передають російські ЗМІ.
Читайте також Крок на мільярди: Саудівська Аравія веде масштабні переговори з топовими банками з Волл-стріт
У 2023 році середні поставки ВСТО до Індії становили близько 95 тисяч барелів на добу, у другій половині 2022 року — 60 тисяч барелів на добу.
Довідково! ВСТО є сортом нафти з низьким вмістом сірки (менше 0,6%) та експортується з родовищ Східного Сибіру через порт Козьміно трубопровідною системою Східний Сибір — Тихий океан.
Відмова від марки "Сокол"
На початку лютого найбільший нафтопереробний завод в Індії відмовився від закупівлі російської нафти марки "Сокол". Рушієм цього рішення стали проблеми з банківськими переказами. А крім того, попит на нафту цієї марки у світі значно знизився.
А незадовго до того стало відомо, що судна з російською нафтою застрягли біля узбережжя Індії через проблеми з оплатою у банках Об'єднаних Арабських Еміратів. Це стало лише однією з проблем, які ускладнюють ситуацію на ринку.
Цікаво! Російські чиновники також зазначили зміну географії ринків збуту для російської нафти протягом останніх двох років. За їхніми словами, на сьогодні майже 90% сировини Росія експортує лише до двох країн: Китаю та Індії.