Аналітики Picodi порівняли ціни на iPhone 12 Pro (128 GB) з середньою зарплатою населення декількох десятків держав світу. Таким чином спеціалістам вдалося розрахувати кількість днів на заробіток грошей для нового смартфона техногіганта Apple.

Актуально: Чи зніме Європа локдаун до Різдва: прогноз від JPMorgan

Скільки потрібно працювати українцям

В Україні ціна iPhone 12 Pro у версії 128 GB становить 39 999 гривень. Як відомо, окрім самого смартфона в коробці покупці не знайдуть ні зарядного пристрою, ні навушників.

Згідно з даними Державної служби статистики України, середня зарплата в нашій державі становить 11 998 гривень, а після відрахування податків – 9 658 гривень.

Якщо порівняти цьогорічний показник зі значенням 2019 року, то у 2020 році індекс айфона в Україні покращився на 9,7 дні.

Нововведення: Платіжні послуги в Україні стануть якіснішими завдяки новому регулюванню, – НБУ

Ситуація в інших країнах

  • Високий рівень доходів у Швейцарії, США та Австралії дає змогу їхнім жителям заробити на iPhone 12 Pro 4,4, 6,1 та 6,6 дні відповідно.
  • Найдовше доведеться працювати філіпінцям: тут середньостатистичний житель витратить 88,2 дні.
  • Так, німцям потрібно буде витратити 9,7 дні на заробіток для нового смартфона Apple, а полякам - 28,3 робочих дні.


Інфографіка Picodi

Індекс iPhone: як проводять розрахунки?

Показник за 2020 рік був розрахований на основі офіційних цін iPhone 12 Pro (з пам'яттю 128 GB), що зазначені в регіональних магазинах Apple чи в авторизованих продавців.

Інформацію про середню заробітну платню жителів тих чи тих країн було взято з сайтів національних статистичних управлінь або міністерств. Ці дані актуальні на момент публікації ціни нового iPhone в конкретній державі.

Розмір зарплати після сплати податків розраховано за допомогою місцевих калькуляторів зарплат. Місячну зарплату аналітики ділили на 21 - середню кількість робочих днів у місяці. Лише в країнах, де статистичні установи користуються тижневими ставками, розмір доходу ділили на 5.