Співпраця Росії та Італії: хто продовжує спонсорувати війну
Джерело:
Financial TimesПопри санкції, деякі країни Європи продовжують торговельні відносини з країною-агресором. Зокрема Італія скористалась послугами Туреччини як транзитного регіону.
Як Італія купує мідь у Росії
Як стало відомо, сировинний гігант Glencore у липні 2023 року переправив щонайменше 5 000 тонн міді у Італії через Туреччину. Таким чином країнам вдається обійти санкції.
Читайте також Чи можна отримати статус ВПО без прописки на небезпечній території
Попри те, що деякі держави заперечують залежність від Росії, вони продовжують шукати шляхи співпраці з країною-агресоркою. Отримані Італією, мідні листи були вилиті на російському підприємстві УГМК.
Нагадаємо! Велика Британія та ЄС запровадили санкції проти керівників УГМК ще минулого року. А от США прийняли рішення ввести обмеження лише цьогоріч.Цікаво, що діяльність Glencore не порушує санкції. Лише вказує на залежність світу від ресурсів Росії. Роль Туреччини як посередника, демонструє зацікавленість цієї країни у співпраці як з ЄС, так і з Кремлем.
Своєю чергою, керівництво Glencore завило про те, що компанія не працює з Росією з березня 2022 року. Саме тоді було запроваджено санкції.
Співпраця Туреччини та Росії
З початку повномасштабного вторгнення Ердоган не приєднався до загальних світових санкцій, він продовжує співпрацю з обома воюючими країнами. Щобільше, Туреччина не розривала дипломатичні стосунки з Москвою. Обидві держави надалі поглиблюють свої торговельні зв'язки.
Міністерство енергетики та природних ресурсів Туреччини і Haldivor Energy, за словами представників Glencore, продали їм цю мідь. Тенденція обходу санкцій через треті країни, наприклад ОАЕ, лише зростає.