Повернення винагороди

Акції Tesla впали після того, як суд у США призначив повернути бонусну винагороду Ілона Маска на загальну суму в 56 мільярдів доларів. Там вважають, що на момент отримання бонусу від Tesla, у Маска було більше контролю над компанією, ніж у її ради директорів та акціонерів.

Читайте також: Илон Маск на несколько часов потерял звание самого богатого человека мира: кто его главный конкурент

Суд у штаті Делавер постановив, що не було доведено обґрунтованості такої солідної суми винагороди. При цьому в суді вважають, що особи, які ухвалювали це рішення, "були зобов'язані Маску", а отже мільярдер мав на них вплив.

Простіше кажучи, ні Комітет із компенсацій, ні рада директорів не діяли на користь компанії, коли обговорювали план винагороди Маска. Фактично немає майже жодних доказів того, що переговори взагалі велися,
– зазначили в суді Делавера.

Зазначається, що Ілон Маск може оскаржити це рішення у вищій судовій інстанції.

Про який бонус йдеться

Бонус на загальну суму в 56 мільярдів доларів Маск отримав від Tesla у 2018 році. Завдяки йому статки Маска перевищили позначку в 100 мільярдів доларів, а сам бізнесмен на той момент став найбагатшою людиною у світі.

Але того ж року акціонер Tesla, Річард Торнетта, подав позов проти Маска та кількох членів ради директорів з вимогою анулювати бонус, вважаючи його несправедливим. Навіть при тому, що сам Торнетта володів лише дев'ятьма акціями Tesla, критику підтримав і великий інвестор – пенсійний фонд California State Teachers 'Retirement System (CalSTRS).