Річ у тому, що Європейський Союз випередив власний графік із заповнення газових сховищ. Зокрема, вони досягнули мети із наповненням резервів на 90% раніше запланованого крайнього терміну більше ніж на два місяці. Йдеться про 1 листопада.

Зверніть увагу Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

ЄС готовий до опалювального сезону

Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що рівень підготовки до зимового сезону сприятиме ще більшій стабілізації ситуації на ринку на найближчі місяці. Ба більше, експертка наголосила, що наразі енергетичний сектор ЄС перебуває у набагато кращому становищі, ніж роком раніше.

Ми можемо ще більше зміцнити свої позиції завдяки інвестиціям у відновлювані джерела енергії та енергоефективність,
– додала Сімсон.

Крім того, фахівчиня пояснила, що заповненість сховищ на понад 90% за довго до зими допоможе ЄС підготуватися до потенційних перебоїв із постачанням газу.

Фактор Росії на ринку газу в Європі

Нагадаємо, що у 2022 році серйозним викликом для енергетичного ринку ЄС стала повномасштабна агресія Росії проти України. Адже цього саме Росія була одним із ключових постачальників блакитного палива. Тому вони мали різко шукати нових партнерів.

Зокрема, йдеться про Німеччину, адже Москва та Берлін дуже активно співпрацювали на цьому ринку. Але вже напочатку 2023 року Німеччина оголосила про досягнення повної незалежності від Росії у секторі енергетики.