Гаманці для криптовалют: де і як зберігати цифрові активи
Кожен, хто хоч раз замислювався про покупку криптовалюти, ставив собі питання – як же ж зберігати криптоактиви. Зазвичай це роблять на спеціальних криптовалютних гаманцях.
Криптогаманці бувають різних типів, і кожен з них має як свої плюси, так і мінуси. У матеріалі Фінанси 24 розповідаємо, як розібратися в різноманітті гаманців і який з них краще вибрати.
Важливо Мислити на перспективу: як захистити особисті фінанси від потенційних загроз
Як працюють криптогаманці
Криптогаманець дає можливість користувачеві проводити транзакції з криптовалютою — зберігати, отримувати та відправляти її. Для доступу до гаманця зазвичай потрібен приватний і публічний ключі:
Публічний ключ бачить кожен. Саме його вводить користувач при відправленні криптовалюти на гаманець. Однак за допомогою публічного ключа можна тільки відправити кошти.
Скористатися ними (наприклад, витратити) можна лише за допомогою приватного ключа. Він доступний тільки власнику криптогаманця і складається з унікальної серії символів, що використовується як пароль для доступу до активів.
Пароль неможливо зламати
Зазвичай криптовалютні гаманці є дуже безпечними. Щоб зламати приватний ключ і отримати доступ до цифрової валюти в гаманці, потрібні величезні обчислювальні потужності. З неможливістю підібрати ключ до криптогаманця іноді пов'язані навіть курйозні випадки.
Так, наприклад, один німецький трейдер втратив пароль від свого гаманця, на якому зберігається понад 7 тисяч біткойнів. За десять років їх вартість зросла до майже 300 мільйонів доларів. Але за цей час він так і не зміг підібрати пароль і повернути доступ до них.
Як і де зберігати криптоактиви / Фото Unsplash
Які бувають криптогаманці
Криптогаманці бувають кастодіальні та некастодіальні. Некастодіальний гаманець передбачає, що у кожного його користувача є свої особисті ключі. У цьому випадку сам власник несе повну відповідальність за збереження своїх коштів. А кастодіальний гаманець – це спосіб зберігання криптовалюти, при якому захист коштів – це прерогатива не кожного конкретного користувача, а розробника.
Кастодіальні гаманці діляться на дві категорії – біржові та програмні гаманці. А некастодіальні можуть ділитися на вебгаманці (як правило, вони існують на сайтах великих криптобірж) і мобільні гаманці. Якщо не вдаватися в ці подробиці, то найбільш популярна і звична для користувача класифікація гаманців – це програмні, біржові й апаратні.
Програмні гаманці
Цей тип гаманця дає швидкий доступ до коштів та відносно безпечний.
До нього належить, наприклад, Blockchain Wallet. Він підтримується компанією Blockchain, що займається розробкою програмного забезпечення в блокчейн-сфері. Це популярний і зручний гаманець для зберігання криптовалюти.
Ще один варіант – це децентралізований додаток Coinbase Wallet, який підтримує компанія Coinbase. Додаток надає можливість зберігати велику кількість криптовалют, досить зручний і безпечніший, ніж Blockchain Wallet, внаслідок децентралізації.
Ще одним популярним криптогаманцем є Trust Wallet від криптоплатформи Binance. Цей гаманець також досить зручний, але підтримує обмежену кількість криптовалюти.
Біржові гаманці
Це хороший варіант для багатьох користувачів, які віддають перевагу не тільки зберіганню цифрових активів, але й можливості швидко конвертувати кошти з однієї криптовалюти в іншу за вигідним курсом.
Одним із прикладів є біржовий гаманець від Huobi. Він досить зручний і дає можливість швидко здійснювати всі транзакції.
Іншим цікавим гаманцем є гаманець на криптоплатформі StormGain. Цей майданчик дозволяє зберігати та торгувати дев'ятьма найбільш популярними криптовалютами. Великим плюсом цього криптогаманця є його багатоплатформність. Гаманець StormGain доступний на всіх основних операційних системах, що дозволяє здійснювати операції з криптовалютою в будь-якому місці та з будь-якого пристрою.
Як і де зберігати криптоактиви / Фото Unsplash
Апаратні гаманці
Це електронні пристрої, які генерують секретні ключі та цифрові підписи угод в автономному режимі без доступу до інтернету. Такі гаманці дуже безпечні, хоча й обходяться користувачам набагато дорожче, ніж інші типи гаманців.
Серед них можна виділити Ledger Blue, Ledger Nano S і Trezor. Всі вони відрізняються зручністю використання і завдяки двофакторній аутентифікації забезпечують високу безпеку коштів. Однією з основних вразливостей цих та інших апаратних гаманців є їх можлива втрата. Якщо користувач втратить гаманець, то повернути кошти вже не вийде.
До теми Ціна біткойна може зрости у 10 разів, – критик криптовалюти з банку "Великої Четвірки"
Який гаманець обрати
Кожен тип криптовалютних гаманців має свої позитивні та негативні сторони. Початківцям, а іноді й досвідченим криптоінвесторам, часто складно вибрати відповідний інструмент для зберігання своїх цифрових активів. Допомогти розібратися з тим, який цифровий гаманець вам підійде, готові фахівці Forex Club. Досвідчені експерти компанії дадуть покрокову інструкцію про те, які дії потрібно виконати, щоб відкрити криптогаманець, поповнити його, а потім зняти гроші.