У G7 заявили, що віртуальні валюти центробанків повинні підтримувати та не шкодити здатності банків реалізувати місію щодо монетарної та фінансової стабільності.

Варте уваги Біткойн на шляху до нових максимумів: головні причини та можливості для інвесторів

У G7 зробили заяву про цифрові валюти від центробанків

У разі випуску цифрових валют вони будуть співіснувати з готівкою та повинні сприяти гарантуванню безпеки наявної фінансової екосистеми. Цей крок також має відповідати наступним суворими стандартами:

  • конфіденційності,
  • підзвітністю щодо захисту даних користувачів,
  • прозорості використання та зберігання інформації (задля завоювання довіри користувачів),
  • цифрові валюти центробанків повинні бути енергоефективними.

Будь-яка екосистема цифрових валют має бути безпечною та стійкою до кібератак, шахрайства та інших операційних ризиків, повинна враховувати проблеми незаконного фінансування та бути енергоефективною,
– йдеться у заяві очільників центробанків та міністрів фінансів країн G7.

У G7 зробили заяву про цифрові валюти від центробанків / Фото Unsplash

Дискусії та перспективи

Перспектива цифрових грошей від центробанків – одна з найгарячіших тем у фінансовому світі. Дебати щодо імплементації віртуальних валют затьмарені розбіжностями між центробанками та прихильниками криптовалют. Експерти Bank of America заявили, що введення в обіг цифрових валют від центробанків – це питання часу, оскільки роль класичних грошей стає все менш значною.

Цікаво Джессіка Альба поділилася секретами, які допомогли створити компанію майже на 1 мільярд доларів

У G7 додали, що віртуальні валюти від банків мають потенціал для покращення кількох важливих аспектів, пов'язаних з транскордонними платежами:

  • дорогезна,
  • низька швидкість.

Водночас у G7 наголосили, що держави спільно несуть відповідальність за мінімізацію шкідливих наслідків для міжнародної валютно-фінансової системи. Жодна з країн G7 наразі не ухвалила остаточного рішення щодо створення власної цифрової валюти, додавши, що вивчення потенційних політичних наслідків триває.